بیدار شدن صبحگاهی با سردرد .دلایل و راه حل

بیدار شدن صبحگاهی با سردرد .دلایل و راه حل

به نظر می‌رسد عوامل زیادی می‌توانند عامل این سردرد باشند. بعضی از آن‌ها از جانب شما قابل کنترل هستند و بعضی دیگر غیر قابل کنترل.

 

 در این مقاله 7 دلیل بیدار شدن از خواب با سردرد و راه کار جلوگیری از آن را بخوانید :

 

  ۱. خواب کافی نداشته‌اید

بدن شما به طور معمول به ۷ تا ۸ ساعت خواب نیاز دارد؛ بنابراین وقتی کم‌تر بخوابید فرض می‌کند اشتباهی وجود دارد و به حالت اضطراب می‌رود.

راه حل:

یک مسکن بدون نسخه مانند ایبوپروفن ibuprofen یا ناپروکسن naproxen می‌تواند شما را از این سردرد صبحگاهی راحت کند.

یک چرت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای بزنید تا زمان استراحت بیشتری به بدنتان برای انجام عملکردهای معمول خود داده باشید.

 

 ۲. بیش از حد می‌خوابید

خوابیدن بیش از ۹ ساعت در شب باعث کاهش سطح هورمون سروتونین serotonin (هورمون جاری کننده احساس خوب) در مغز می‌شود؛ و پایین بودن سطح سروتونین می‌تواند منجر به کاهش جریان خون به مغز شده و باعث ایجاد سردرد شود.

راه حل:

بهترین راه برای جلوگیری از بازگشت این درد‌ها بیدار شدن بعد از ۷ تا ۸ ساعت خواب است. تنظیم زنگ ساعت در آخر هفته‌ها می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

 

 ۳. اندورفین endorphins بدنتان افت کرده است

تولید اندورفین endorphin که هورمون احساس خوب است در صبح در پایین‌ترین سطح خود است؛ و برای برخی افراد همین مساله می‌تواند باعث میگرن شود

راه حل:

 ورزش صبحگاهی بلافاصله بعد از بیدار شدن می‌تواند راهی برای توقف این درد باشد، چون ورزش باعث ترشح اندورفین می‌شود.

 

 ۴. شب قبل الکل زیادی نوشیده‌اید

زیاده روی در مصرف نوشیدنی‌ای الکلی می‌تواند باعث سردرد شدید در روز بعد شود. حتی مقدار کمی نوشیدنی الکلی هم باعث کاهش آب بدن و دهیدراته شدن بدن تان خواهد شد که باعث کم شدن حجم جریان خون به مغز می‌شود که سبب آسیب رسیدن به مغزتان خواهد شد.

راه حل:

بهترین راه برای این که حس بهتری پیدا کنید آب رسانی بدن با آب یا نوشیدنی *الکترولیت است که هر دو کارساز است. قرص ویتامین C. یا پودر آن در آب هم کمک می‌کند کبد به طور موثرتری الکل را تجزیه کند تا سریع‌تر از سیستم بدنتان خارج شود.

 

 ۵. خر و پف می‌کنید

متخصصین کاملا مطمئن نیستند که این امر باعث ایجاد سردرد شود، ولی برخی از کارشناسان فرض می‌کنند که اکسیژن کم می‌تواند باعث انبساط رگ‌های خونی در مغز شود در نتیجه جریان و فشار خون در مغزتان افزایش پیدا کرده و سبب ایجاد درد شود.

راه حل:

اگر مشکل خر و پف شما تشخیص داده شود می‌توانید از یک دستگاه تنفسی هنگام خواب استفاده کنید تا شرایط کنترل شده و از سردرد مرتبط با آن خلاص شوید.

 

 ۶. قهوه تان دیر شده است

خالی شدن یک باره کافئین از بدن منجر به گسترش عروق خونی مغزتان شده در نتیجه جریان خون بیشتری به مغز وارد شده و فشار بیشتری ایجاد کرده که موجب سردرد می‌شود.

 

راه حل:

اگر زیاد قهوه می‌نوشید یا همیشه صبح‌ها در زمانی خاص قهوه می‌خورید احتمال بیشتری دارد که به سردرد کافئینی caffeine headache مبتلا شوید. در این صورت نوشیدن یک فنجان قهوه بهترین راه برای این است که احساس بهتری داشته باشید. اگر می‌خواهید عادتتان به کافئین را به طور کلی از بین ببرید این کار را به آهستگی انجام دهید مثلا در طول یک تا دو هفته.

 

 ۷. دچار افسردگی شده‌اید

سردرد مرتبط با افسردگی می‌تواند در هر زمانی از روز اتفاق بیفتد. به همین دلیل است که افسردگی با سطح پایین هورمون سروتونین ارتباط دارد.

راه حل:

داروهای مسکن بدون نیاز به نسخه OTC به صورت کوتاه مدت می‌تواند به شما کمک کنند. ولی بهترین راه برای مقابله با این مشکل ریشه یابی آن است. اگر فکر می‌کنید احتمال افسردگی در شما وجود دارد، با پزشکتان صحبت کنید. داروهای ضد افسردگی یا درمان می‌تواند شما را به حالت نرمال برگردانده و مشکلاتی که منجر به سردرد می‌شوند را حل کند.

 

  

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


حقایقی درباره تغذیه با خرمالو

خرمالو با بهره‌گیری از​مواد مغذی فیتو​‌فلاونوئید پلی‌فنولیک آنتی‌اکسیدان ترکیبات اسیدی ​برای ضد‌عفونی، ضدالتهابی و ضدهموراژیک(مانع خونریزی از عروق خونی کوچک) شناخته شده است.

410

فشارخونی ها از ماست غافل نشوند

پرفشاری خون عامل خطر عمده در سکته مغزی، سکته قلبی و ... است.مصرف ماست کم چرب موجب کاهش فشارخون می شود، در حقیقت پیروی از یک رژیم غذایی سالم به همراه فعالیت فیزیکی منظم، از ابتلا به بیماری های مزمن از جمله فشارخون بالا پیشگیری می کند.

1678

عوارض مصرف ماده‌ مخدر گل یا ماری جوانا

جوانان نمی دانند مصرف گل چه عوارضی مانند تغییر علایم بدنی و کندی حرکت و... را درپی دارد. عوارض بلند مدت مصرف گل نیز شامل نقص در سیستم بدنی، کاهش تمرکز، مشکلات تحصیلی و شغلی و کاهش سطح هوشیاری است.

12

آیا هضم آدامس سال ها طول می کشد ؟!!

آیا این باور شماست ؟؟ آدامس مانند سایر مواد غذایی در دهان حل نمی شود و در صورت بلعیده شدن معده نمی تواند آدامس را تجزیه کند

27

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.