مرخصی زایمان و مشکل زنان شاغل

مرخصی زایمان و مشکل زنان شاغل

مرخصی زایمان برای زنان شاغل باردار

 طبق اصلاحیۀ قانون تنظیم جمعیت خانواده مصوب ۲۰ خرداد ۹۲ مجلس، مرخصی زایمان برای زنان شاغل باردار، از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش یافت. اما در بیشتر نهادهای‌ دولتی و اکثر شرکت‌های خصوصی با ۶ماه مرخصی زایمان موافقت می‌کنند. زنان باردار این ۶ماه را عموماً برای بعد از زایمان استفاده می‌کنند. اما در صورت نیاز می‌توانند از ماه آخر بارداری، از مرخصی زایمان استفاده کنند.

مرخصی زایمان جزء سابقۀ کاری فرد محسوب می‌شود و استفاده از آن دیگر مرخصی‌ها مثل مرخصی استحقاقی و مرخصی اضطراری و مرخصی استعلاجی را تحت‌تأثیر قرار نمی‌دهد. ازآنجایی‌که مرخصی زایمان جزء سابقۀ کاری فرد محسوب می‌شود، عیدی و پاداش به این مدت‌ها هم تعلق می‌گیرد. در مدت مرخصی زایمان به مادر باردار کمک‌هزینۀ بارداری تعلق می‌گیرد که به‌عنوان دستمزد مدت مرخصی زایمان شناخته می‌شود. این مبلغ در شرکت‌های خصوصی توسط تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


آیا سرخ کردن ماهی فواید آن را میسوزاند؟

ماهی جزء لذیذترین غذا‌هاست و در منوی بین المللی هر کشوری چندین غذا با ماهی وجود دارد. ما ایرانی ها اکثر ماهی‌های موجود را یا کباب میکنیم یا سرخ. ماهی‌ها، مخصوصا ماهی‌های چرب‌تری مانند سالمون، ساردین، قزل‌آلا یا کیلکا، حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند.​

2339

مکیدن انگشت در سنین پایین و راه حل های موثر برای آن

عادت مکیدن انگشت (انگشت شست) در میان کودکان شایع بوده و در اغلب اوقات به عنوان عادت طبیعی تلقی شده که نباید نگران آن بود. کودکان غالبا در 2 سالگی یا در هنگام پیدایش و درآمدن دندان‌‌های دائمی این عادت را کنار می‌‌گذارند

409

مصرف بادام زمینی مؤثر در سلامت قلب

مصرف بادام زمینی از قلب محافظت کرده و ریسک ابتلا به بیماری عروق کرونر را کاهش می دهد. مصرف روزانه بادام زمینی فواید زیادی برای سلامت دارد که از آن جمله می‌توان به حفظ سلامت قلب تا تامین مواد مغذی فراوان برای بدن و کاهش ریسک بیماری عروق کرونر در جهت کنترل چاقی اشاره کرد.

470

با دردهای مفاصل حاصل از خانه تکانی چه کنیم؟

کسانی که دیسک گردن و دیسک کمر دارند نباید در هنگام خانه تکانی زیاد خم و راست شوند چون درد آنها بیشتر می شود و باعث شعله ور شدن بیماری آنها خواهد شد.

1229

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.