مرخصی زایمان و مشکل زنان شاغل

مرخصی زایمان و مشکل زنان شاغل

مرخصی زایمان برای زنان شاغل باردار

 طبق اصلاحیۀ قانون تنظیم جمعیت خانواده مصوب ۲۰ خرداد ۹۲ مجلس، مرخصی زایمان برای زنان شاغل باردار، از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش یافت. اما در بیشتر نهادهای‌ دولتی و اکثر شرکت‌های خصوصی با ۶ماه مرخصی زایمان موافقت می‌کنند. زنان باردار این ۶ماه را عموماً برای بعد از زایمان استفاده می‌کنند. اما در صورت نیاز می‌توانند از ماه آخر بارداری، از مرخصی زایمان استفاده کنند.

مرخصی زایمان جزء سابقۀ کاری فرد محسوب می‌شود و استفاده از آن دیگر مرخصی‌ها مثل مرخصی استحقاقی و مرخصی اضطراری و مرخصی استعلاجی را تحت‌تأثیر قرار نمی‌دهد. ازآنجایی‌که مرخصی زایمان جزء سابقۀ کاری فرد محسوب می‌شود، عیدی و پاداش به این مدت‌ها هم تعلق می‌گیرد. در مدت مرخصی زایمان به مادر باردار کمک‌هزینۀ بارداری تعلق می‌گیرد که به‌عنوان دستمزد مدت مرخصی زایمان شناخته می‌شود. این مبلغ در شرکت‌های خصوصی توسط تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


حتما این مشکل را دارید که بدنتان بی دلیل کبود میشود !! (بخش اول)

کبودی نتیجه جراحات کوچکی است که به مویرگ های خونی که در زیر سطح پوست قرار دارند، وارد می شود. اگر به هر دلیل این مویرگ ها آسیب ببینند، دچار خونریزی شده و خونی که از آنها خارج می شود، در زیر سطح پوست پخش شده و این تغییر رنگ کبود یا حتی سیاه را ایجاد می کند

6

جادویی برای زیبایی و خوش اندامی

نوشیدن شیره آلوئه ورا به صورت روزانه با چند بار ورزش در هفته برابری می‌کند، به کاهش چین و چروک و خشکی و تیرگی پوست کمک شایانی می‌کند، علاوه بر این به پاکسازی پوست کمک و خشکی مو و خارش را کاهش می‌دهد، شوره سر را درمان و باعث افزایش رشد و پرپشتی موها می‌شود.

52

عملکرد شکر در مغز مشابه موادمخدر است

مصرف شکر زیاد باعث کاهش حساسیت پرزهای چشایی می شود و به همین دلیل است که برای برخی افراد طعم های شیرین افراطی آزار دهنده نیست. قطع مصرف شکر موثرترین گام در جهت بدنی سالم است.

1113

پرهیز از پرتقال برای افراد مبتلا به یبوست

موسسه مبارزه با بيماري سرطان آمريكا چندين سال پيش در اثر مطالعات زياد دريافت كه علت اينكه سرطان معده در آمريكا كمتر از نقاط ديگر است اين است كه مردم آمريكا در تمام مدت سال پرتقال مصرف مي كنند . البته شايد علت آن وجود ويتامين C در پرتقال است .

1161

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.