مرخصی زایمان و مشکل زنان شاغل

مرخصی زایمان و مشکل زنان شاغل

مرخصی زایمان برای زنان شاغل باردار

 طبق اصلاحیۀ قانون تنظیم جمعیت خانواده مصوب ۲۰ خرداد ۹۲ مجلس، مرخصی زایمان برای زنان شاغل باردار، از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش یافت. اما در بیشتر نهادهای‌ دولتی و اکثر شرکت‌های خصوصی با ۶ماه مرخصی زایمان موافقت می‌کنند. زنان باردار این ۶ماه را عموماً برای بعد از زایمان استفاده می‌کنند. اما در صورت نیاز می‌توانند از ماه آخر بارداری، از مرخصی زایمان استفاده کنند.

مرخصی زایمان جزء سابقۀ کاری فرد محسوب می‌شود و استفاده از آن دیگر مرخصی‌ها مثل مرخصی استحقاقی و مرخصی اضطراری و مرخصی استعلاجی را تحت‌تأثیر قرار نمی‌دهد. ازآنجایی‌که مرخصی زایمان جزء سابقۀ کاری فرد محسوب می‌شود، عیدی و پاداش به این مدت‌ها هم تعلق می‌گیرد. در مدت مرخصی زایمان به مادر باردار کمک‌هزینۀ بارداری تعلق می‌گیرد که به‌عنوان دستمزد مدت مرخصی زایمان شناخته می‌شود. این مبلغ در شرکت‌های خصوصی توسط تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


حقایقی درباره تغذیه با خرمالو

خرمالو با بهره‌گیری از​مواد مغذی فیتو​‌فلاونوئید پلی‌فنولیک آنتی‌اکسیدان ترکیبات اسیدی ​برای ضد‌عفونی، ضدالتهابی و ضدهموراژیک(مانع خونریزی از عروق خونی کوچک) شناخته شده است.

410

فشارخونی ها از ماست غافل نشوند

پرفشاری خون عامل خطر عمده در سکته مغزی، سکته قلبی و ... است.مصرف ماست کم چرب موجب کاهش فشارخون می شود، در حقیقت پیروی از یک رژیم غذایی سالم به همراه فعالیت فیزیکی منظم، از ابتلا به بیماری های مزمن از جمله فشارخون بالا پیشگیری می کند.

1678

عوارض مصرف ماده‌ مخدر گل یا ماری جوانا

جوانان نمی دانند مصرف گل چه عوارضی مانند تغییر علایم بدنی و کندی حرکت و... را درپی دارد. عوارض بلند مدت مصرف گل نیز شامل نقص در سیستم بدنی، کاهش تمرکز، مشکلات تحصیلی و شغلی و کاهش سطح هوشیاری است.

12

آیا هضم آدامس سال ها طول می کشد ؟!!

آیا این باور شماست ؟؟ آدامس مانند سایر مواد غذایی در دهان حل نمی شود و در صورت بلعیده شدن معده نمی تواند آدامس را تجزیه کند

27

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.