ارتباط روغن زیتون و لاغری

ارتباط روغن زیتون و لاغری

بهترین نوع روغن زیتون

روغن زیتون فوق بکر سرد فشرده، سالم‌ترین روغن زیتون است.

روغن زیتون، یکی از مفیدترین روغن‌ها است. این روغن با له کردن و فشردن میوه‌های زیتون تهیه می‌شود. انواع مختلفی از روغن زیتون در بازار وجود دارد که بر اساس نحوه فرآوری طبقه‌بندی می‌شوند. از بین همه‌ی انواع روغن زیتون، روغن زیتون فوق بکر سرد فشرده، سالم‌ترین روغن زیتون است. این روغن، مواد مغذی‌اش را حفظ می کند، زیرا حداقل فرآوری روی آن انجام می‌شود

ارتباط روغن زیتون و لاغری چیست؟

بعضی از کارشناسان معتقد هستند که مصرف روزانه فقط یک قاشق مرباخوری روغن زیتون فوق بکر و خالص، بدن را وارد چرخه‌ی چربی‌سوزی می‌کند اما خودش چربی‌سوز نیست. بعلاوه باعث می‌شود که احساس سیری بیشتری کنید، پس پرخوری نمی‌کنید. جالب است بدانید که حتی رایحه روغن زیتون هم به کاهش وزن کمک می‌کند.

نتایج یک مطالعه علمی نشان داد، میزان سروتونین شرکت‌کنندگانی که روغن زیتون استشمام کردند، به‌شکل قابل توجهی افزایش یافته است. این هورمون، خلق و خو را بهبود می‌بخشد و به مغز پیام سیری می‌فرستد. همچنین به نظر می‌رسد برخی از مواد مغذی موجود در روغن زیتون، جذب گلوکز توسط بدن را مهار می‌کنند. به همین دلیل است که اگر شما با  هدف کاهش وزن، هر روز از روغن زیتون استفاده می کنید، احساس گرسنگی نخواهید کرد.

با وجود اینکه گفتیم روغن زیتون و لاغری با هم عجین شده‌اند، با این وجود فکر نکنید که این روغن جادو می‌کند و فورا شما را لاغر خواهد کرد برای کاهش وزن، کالری مصرفی‌تان را هم کاهش دهید. در کنار کاهش دادن کالری مصرفی، باید ورزش را هم در برنامه روزانه‌تان بگنجانید. 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


دودهای مفید برای بدن

از قدیم رسم بوده که برای گرفتاری از بلا، دوری از چشم خوردن، نابودی چشم حسود و … از دود استفاده می‌کردند و باید بگوییم دودهای مفید و خوب زیادی هستند که از آن‌ها استفاده می‌شود.

2092

عوارض قرص‌های ضد‌بارداری

یکی از ساده‌ترین کارها برای جلوگیری از حاملگی، مصرف قرص‌های ضد‎بارداری می‌باشد، که این دسته از قرص‌ها عوارض جانبی زیادی دارند.

1266

بدترین کفش‌ها برای آرتروز

اگر شما یکی از میلیون‌ها فردی هستید که با آرتروز زانو زندگی می‌کند، این را بدانید که انتخاب کفش یک تفاوت بزرگ در احساس شما نسبت به علائم این بیماری ایجاد می‌کند.

1047

پیشگیری از ابتلا به سرطان روده بزرگ با این مواد غذایی

با کمک گرفتن از برخی موادغذایی حاوی فولات می توانید مشکلات مختلف بدنتان را برطرف کنید و از ابتلا به سرطان در روده بزرگ در امان بمانید، برای پیشگیری از ابتلا به این عارضه خطرناک توصیه می‌کنیم از حبوبات بیشتری در وعده های غذایی‌تان کمک بگیرید.

1167

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.