ارتباط روغن زیتون و لاغری

ارتباط روغن زیتون و لاغری

بهترین نوع روغن زیتون

روغن زیتون فوق بکر سرد فشرده، سالم‌ترین روغن زیتون است.

روغن زیتون، یکی از مفیدترین روغن‌ها است. این روغن با له کردن و فشردن میوه‌های زیتون تهیه می‌شود. انواع مختلفی از روغن زیتون در بازار وجود دارد که بر اساس نحوه فرآوری طبقه‌بندی می‌شوند. از بین همه‌ی انواع روغن زیتون، روغن زیتون فوق بکر سرد فشرده، سالم‌ترین روغن زیتون است. این روغن، مواد مغذی‌اش را حفظ می کند، زیرا حداقل فرآوری روی آن انجام می‌شود

ارتباط روغن زیتون و لاغری چیست؟

بعضی از کارشناسان معتقد هستند که مصرف روزانه فقط یک قاشق مرباخوری روغن زیتون فوق بکر و خالص، بدن را وارد چرخه‌ی چربی‌سوزی می‌کند اما خودش چربی‌سوز نیست. بعلاوه باعث می‌شود که احساس سیری بیشتری کنید، پس پرخوری نمی‌کنید. جالب است بدانید که حتی رایحه روغن زیتون هم به کاهش وزن کمک می‌کند.

نتایج یک مطالعه علمی نشان داد، میزان سروتونین شرکت‌کنندگانی که روغن زیتون استشمام کردند، به‌شکل قابل توجهی افزایش یافته است. این هورمون، خلق و خو را بهبود می‌بخشد و به مغز پیام سیری می‌فرستد. همچنین به نظر می‌رسد برخی از مواد مغذی موجود در روغن زیتون، جذب گلوکز توسط بدن را مهار می‌کنند. به همین دلیل است که اگر شما با  هدف کاهش وزن، هر روز از روغن زیتون استفاده می کنید، احساس گرسنگی نخواهید کرد.

با وجود اینکه گفتیم روغن زیتون و لاغری با هم عجین شده‌اند، با این وجود فکر نکنید که این روغن جادو می‌کند و فورا شما را لاغر خواهد کرد برای کاهش وزن، کالری مصرفی‌تان را هم کاهش دهید. در کنار کاهش دادن کالری مصرفی، باید ورزش را هم در برنامه روزانه‌تان بگنجانید. 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


آیا سرخ کردن ماهی فواید آن را میسوزاند؟

ماهی جزء لذیذترین غذا‌هاست و در منوی بین المللی هر کشوری چندین غذا با ماهی وجود دارد. ما ایرانی ها اکثر ماهی‌های موجود را یا کباب میکنیم یا سرخ. ماهی‌ها، مخصوصا ماهی‌های چرب‌تری مانند سالمون، ساردین، قزل‌آلا یا کیلکا، حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند.​

2339

مکیدن انگشت در سنین پایین و راه حل های موثر برای آن

عادت مکیدن انگشت (انگشت شست) در میان کودکان شایع بوده و در اغلب اوقات به عنوان عادت طبیعی تلقی شده که نباید نگران آن بود. کودکان غالبا در 2 سالگی یا در هنگام پیدایش و درآمدن دندان‌‌های دائمی این عادت را کنار می‌‌گذارند

409

مصرف بادام زمینی مؤثر در سلامت قلب

مصرف بادام زمینی از قلب محافظت کرده و ریسک ابتلا به بیماری عروق کرونر را کاهش می دهد. مصرف روزانه بادام زمینی فواید زیادی برای سلامت دارد که از آن جمله می‌توان به حفظ سلامت قلب تا تامین مواد مغذی فراوان برای بدن و کاهش ریسک بیماری عروق کرونر در جهت کنترل چاقی اشاره کرد.

470

با دردهای مفاصل حاصل از خانه تکانی چه کنیم؟

کسانی که دیسک گردن و دیسک کمر دارند نباید در هنگام خانه تکانی زیاد خم و راست شوند چون درد آنها بیشتر می شود و باعث شعله ور شدن بیماری آنها خواهد شد.

1229

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.