ارتباط روغن زیتون و لاغری

ارتباط روغن زیتون و لاغری

بهترین نوع روغن زیتون

روغن زیتون فوق بکر سرد فشرده، سالم‌ترین روغن زیتون است.

روغن زیتون، یکی از مفیدترین روغن‌ها است. این روغن با له کردن و فشردن میوه‌های زیتون تهیه می‌شود. انواع مختلفی از روغن زیتون در بازار وجود دارد که بر اساس نحوه فرآوری طبقه‌بندی می‌شوند. از بین همه‌ی انواع روغن زیتون، روغن زیتون فوق بکر سرد فشرده، سالم‌ترین روغن زیتون است. این روغن، مواد مغذی‌اش را حفظ می کند، زیرا حداقل فرآوری روی آن انجام می‌شود

ارتباط روغن زیتون و لاغری چیست؟

بعضی از کارشناسان معتقد هستند که مصرف روزانه فقط یک قاشق مرباخوری روغن زیتون فوق بکر و خالص، بدن را وارد چرخه‌ی چربی‌سوزی می‌کند اما خودش چربی‌سوز نیست. بعلاوه باعث می‌شود که احساس سیری بیشتری کنید، پس پرخوری نمی‌کنید. جالب است بدانید که حتی رایحه روغن زیتون هم به کاهش وزن کمک می‌کند.

نتایج یک مطالعه علمی نشان داد، میزان سروتونین شرکت‌کنندگانی که روغن زیتون استشمام کردند، به‌شکل قابل توجهی افزایش یافته است. این هورمون، خلق و خو را بهبود می‌بخشد و به مغز پیام سیری می‌فرستد. همچنین به نظر می‌رسد برخی از مواد مغذی موجود در روغن زیتون، جذب گلوکز توسط بدن را مهار می‌کنند. به همین دلیل است که اگر شما با  هدف کاهش وزن، هر روز از روغن زیتون استفاده می کنید، احساس گرسنگی نخواهید کرد.

با وجود اینکه گفتیم روغن زیتون و لاغری با هم عجین شده‌اند، با این وجود فکر نکنید که این روغن جادو می‌کند و فورا شما را لاغر خواهد کرد برای کاهش وزن، کالری مصرفی‌تان را هم کاهش دهید. در کنار کاهش دادن کالری مصرفی، باید ورزش را هم در برنامه روزانه‌تان بگنجانید. 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


حتما این مشکل را دارید که بدنتان بی دلیل کبود میشود !! (بخش اول)

کبودی نتیجه جراحات کوچکی است که به مویرگ های خونی که در زیر سطح پوست قرار دارند، وارد می شود. اگر به هر دلیل این مویرگ ها آسیب ببینند، دچار خونریزی شده و خونی که از آنها خارج می شود، در زیر سطح پوست پخش شده و این تغییر رنگ کبود یا حتی سیاه را ایجاد می کند

6

جادویی برای زیبایی و خوش اندامی

نوشیدن شیره آلوئه ورا به صورت روزانه با چند بار ورزش در هفته برابری می‌کند، به کاهش چین و چروک و خشکی و تیرگی پوست کمک شایانی می‌کند، علاوه بر این به پاکسازی پوست کمک و خشکی مو و خارش را کاهش می‌دهد، شوره سر را درمان و باعث افزایش رشد و پرپشتی موها می‌شود.

52

عملکرد شکر در مغز مشابه موادمخدر است

مصرف شکر زیاد باعث کاهش حساسیت پرزهای چشایی می شود و به همین دلیل است که برای برخی افراد طعم های شیرین افراطی آزار دهنده نیست. قطع مصرف شکر موثرترین گام در جهت بدنی سالم است.

1113

پرهیز از پرتقال برای افراد مبتلا به یبوست

موسسه مبارزه با بيماري سرطان آمريكا چندين سال پيش در اثر مطالعات زياد دريافت كه علت اينكه سرطان معده در آمريكا كمتر از نقاط ديگر است اين است كه مردم آمريكا در تمام مدت سال پرتقال مصرف مي كنند . البته شايد علت آن وجود ويتامين C در پرتقال است .

1161

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.