ارتباط روغن زیتون و لاغری

ارتباط روغن زیتون و لاغری

بهترین نوع روغن زیتون

روغن زیتون فوق بکر سرد فشرده، سالم‌ترین روغن زیتون است.

روغن زیتون، یکی از مفیدترین روغن‌ها است. این روغن با له کردن و فشردن میوه‌های زیتون تهیه می‌شود. انواع مختلفی از روغن زیتون در بازار وجود دارد که بر اساس نحوه فرآوری طبقه‌بندی می‌شوند. از بین همه‌ی انواع روغن زیتون، روغن زیتون فوق بکر سرد فشرده، سالم‌ترین روغن زیتون است. این روغن، مواد مغذی‌اش را حفظ می کند، زیرا حداقل فرآوری روی آن انجام می‌شود

ارتباط روغن زیتون و لاغری چیست؟

بعضی از کارشناسان معتقد هستند که مصرف روزانه فقط یک قاشق مرباخوری روغن زیتون فوق بکر و خالص، بدن را وارد چرخه‌ی چربی‌سوزی می‌کند اما خودش چربی‌سوز نیست. بعلاوه باعث می‌شود که احساس سیری بیشتری کنید، پس پرخوری نمی‌کنید. جالب است بدانید که حتی رایحه روغن زیتون هم به کاهش وزن کمک می‌کند.

نتایج یک مطالعه علمی نشان داد، میزان سروتونین شرکت‌کنندگانی که روغن زیتون استشمام کردند، به‌شکل قابل توجهی افزایش یافته است. این هورمون، خلق و خو را بهبود می‌بخشد و به مغز پیام سیری می‌فرستد. همچنین به نظر می‌رسد برخی از مواد مغذی موجود در روغن زیتون، جذب گلوکز توسط بدن را مهار می‌کنند. به همین دلیل است که اگر شما با  هدف کاهش وزن، هر روز از روغن زیتون استفاده می کنید، احساس گرسنگی نخواهید کرد.

با وجود اینکه گفتیم روغن زیتون و لاغری با هم عجین شده‌اند، با این وجود فکر نکنید که این روغن جادو می‌کند و فورا شما را لاغر خواهد کرد برای کاهش وزن، کالری مصرفی‌تان را هم کاهش دهید. در کنار کاهش دادن کالری مصرفی، باید ورزش را هم در برنامه روزانه‌تان بگنجانید. 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


حقایقی درباره تغذیه با خرمالو

خرمالو با بهره‌گیری از​مواد مغذی فیتو​‌فلاونوئید پلی‌فنولیک آنتی‌اکسیدان ترکیبات اسیدی ​برای ضد‌عفونی، ضدالتهابی و ضدهموراژیک(مانع خونریزی از عروق خونی کوچک) شناخته شده است.

410

فشارخونی ها از ماست غافل نشوند

پرفشاری خون عامل خطر عمده در سکته مغزی، سکته قلبی و ... است.مصرف ماست کم چرب موجب کاهش فشارخون می شود، در حقیقت پیروی از یک رژیم غذایی سالم به همراه فعالیت فیزیکی منظم، از ابتلا به بیماری های مزمن از جمله فشارخون بالا پیشگیری می کند.

1678

عوارض مصرف ماده‌ مخدر گل یا ماری جوانا

جوانان نمی دانند مصرف گل چه عوارضی مانند تغییر علایم بدنی و کندی حرکت و... را درپی دارد. عوارض بلند مدت مصرف گل نیز شامل نقص در سیستم بدنی، کاهش تمرکز، مشکلات تحصیلی و شغلی و کاهش سطح هوشیاری است.

12

آیا هضم آدامس سال ها طول می کشد ؟!!

آیا این باور شماست ؟؟ آدامس مانند سایر مواد غذایی در دهان حل نمی شود و در صورت بلعیده شدن معده نمی تواند آدامس را تجزیه کند

27

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.