دانه های روغنی و رهایی از سرطان پروستات

دانه های روغنی و رهایی از سرطان پروستات

اگر می خواهید از شر سرطان پروستات در امان بمانید بهتر است در مصرف آجیل بکوشید و سعی کنید از مصرف دانه های روغنی غافل نمانید

یکی از راه‌های ساده و مؤثر برای درمان سرطان پروستات مصرف روزانه مقدار مشخصی مغز آجیل است. محققان پس از انجام آزمایش‌های متعدد به این نتیجه رسیده‌اند که آجیل می‌تواند افراد مبتلابه سرطان پروستات را از خطر مرگ نجات دهد؛ البته در میان انواع و اقسام مغزهای موجود، بادام‌هندی، گردو، پسته و فندق سهم بیشتری در متوقف ساختن آسیب‌های این بیماری دارند.

بنا بر همین مطالعات، احتمال مرگ بیمارانی که در هفته حداقل پنج بار آجیل می‌خورند 34 درصد کمتر از آن‌هایی است که تنها ماهی یک‌بار سراغ ظرف آجیل می‌روند؛ چراکه آجیل نقش چشم‌گیری در کاهش گسترش علائم و آسیب‌های این بیماری دارد. بر اساس اطلاعات موجود، مصرف یک فنجان آجیل در طول روز تأثیر به‌شدت مثبتی بر سلامت جسم انسان دارد. ازآنجایی‌که آجیل ارتباط مستقیمی با افزایش حساسیت و مقاومت در برابر انسولین دارد نقش به سزایی در جلوگیری از پیشرفت سلول‌های سرطانی پروستات ایفا می‌کند. همین مسئله منجر به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت نیز می‌شود.

وجود مقادیر قابل‌توجهی چربی‌های اشباع‌نشده، پروتئین‌های باکیفیت، ویتامین، مواد معدنی و مواد شیمیایی گیاهی آجیل را به یکی از شگفت‌انگیزترین خوراکی‌های بدل کرده است. مجموعه این ترکیبات منجر به آن شده است که آجیل ضمن محافظت از قلب، از ابتلا به انواع سرطان‌های جلوگیری کند، خواص ضدالتهابی داشته باشد و هم چون یک آنتی‌اکسیدان قوی عمل کند. به‌تمامی این دلایل، دانشمندان توصیه می‌کنند که آجیل را به بخش جدانشدنی و همیشگی سبد غذایی روزانه خود بدل کنید.

 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


آیا سرخ کردن ماهی فواید آن را میسوزاند؟

ماهی جزء لذیذترین غذا‌هاست و در منوی بین المللی هر کشوری چندین غذا با ماهی وجود دارد. ما ایرانی ها اکثر ماهی‌های موجود را یا کباب میکنیم یا سرخ. ماهی‌ها، مخصوصا ماهی‌های چرب‌تری مانند سالمون، ساردین، قزل‌آلا یا کیلکا، حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند.​

2339

مکیدن انگشت در سنین پایین و راه حل های موثر برای آن

عادت مکیدن انگشت (انگشت شست) در میان کودکان شایع بوده و در اغلب اوقات به عنوان عادت طبیعی تلقی شده که نباید نگران آن بود. کودکان غالبا در 2 سالگی یا در هنگام پیدایش و درآمدن دندان‌‌های دائمی این عادت را کنار می‌‌گذارند

409

مصرف بادام زمینی مؤثر در سلامت قلب

مصرف بادام زمینی از قلب محافظت کرده و ریسک ابتلا به بیماری عروق کرونر را کاهش می دهد. مصرف روزانه بادام زمینی فواید زیادی برای سلامت دارد که از آن جمله می‌توان به حفظ سلامت قلب تا تامین مواد مغذی فراوان برای بدن و کاهش ریسک بیماری عروق کرونر در جهت کنترل چاقی اشاره کرد.

470

با دردهای مفاصل حاصل از خانه تکانی چه کنیم؟

کسانی که دیسک گردن و دیسک کمر دارند نباید در هنگام خانه تکانی زیاد خم و راست شوند چون درد آنها بیشتر می شود و باعث شعله ور شدن بیماری آنها خواهد شد.

1229

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.