دانه های روغنی و رهایی از سرطان پروستات

دانه های روغنی و رهایی از سرطان پروستات

اگر می خواهید از شر سرطان پروستات در امان بمانید بهتر است در مصرف آجیل بکوشید و سعی کنید از مصرف دانه های روغنی غافل نمانید

یکی از راه‌های ساده و مؤثر برای درمان سرطان پروستات مصرف روزانه مقدار مشخصی مغز آجیل است. محققان پس از انجام آزمایش‌های متعدد به این نتیجه رسیده‌اند که آجیل می‌تواند افراد مبتلابه سرطان پروستات را از خطر مرگ نجات دهد؛ البته در میان انواع و اقسام مغزهای موجود، بادام‌هندی، گردو، پسته و فندق سهم بیشتری در متوقف ساختن آسیب‌های این بیماری دارند.

بنا بر همین مطالعات، احتمال مرگ بیمارانی که در هفته حداقل پنج بار آجیل می‌خورند 34 درصد کمتر از آن‌هایی است که تنها ماهی یک‌بار سراغ ظرف آجیل می‌روند؛ چراکه آجیل نقش چشم‌گیری در کاهش گسترش علائم و آسیب‌های این بیماری دارد. بر اساس اطلاعات موجود، مصرف یک فنجان آجیل در طول روز تأثیر به‌شدت مثبتی بر سلامت جسم انسان دارد. ازآنجایی‌که آجیل ارتباط مستقیمی با افزایش حساسیت و مقاومت در برابر انسولین دارد نقش به سزایی در جلوگیری از پیشرفت سلول‌های سرطانی پروستات ایفا می‌کند. همین مسئله منجر به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت نیز می‌شود.

وجود مقادیر قابل‌توجهی چربی‌های اشباع‌نشده، پروتئین‌های باکیفیت، ویتامین، مواد معدنی و مواد شیمیایی گیاهی آجیل را به یکی از شگفت‌انگیزترین خوراکی‌های بدل کرده است. مجموعه این ترکیبات منجر به آن شده است که آجیل ضمن محافظت از قلب، از ابتلا به انواع سرطان‌های جلوگیری کند، خواص ضدالتهابی داشته باشد و هم چون یک آنتی‌اکسیدان قوی عمل کند. به‌تمامی این دلایل، دانشمندان توصیه می‌کنند که آجیل را به بخش جدانشدنی و همیشگی سبد غذایی روزانه خود بدل کنید.

 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


آیا هضم آدامس سال ها طول می کشد ؟!!

آیا این باور شماست ؟؟ آدامس مانند سایر مواد غذایی در دهان حل نمی شود و در صورت بلعیده شدن معده نمی تواند آدامس را تجزیه کند

3

نعناع - درمان سریع سرفه

سرفه کردن در اثر سرما خوردگی عادی است وگاهی سرفه های میکروبی تبدیل به سرفه های حساسیتی می شود با نعناع و به روش زیر می توانید خود را درمان کنید .

10

مواد خطرناک تشکیل دهنده رژلب

مواد مضر موجود در این مواد آرایشی در طولانی مدت خطر بروز سرطان را به دنبال دارد؛ همچنین ممکن است پوست لب پس از سال‌ها تغییر رنگ پیدا کند و سلول‌های رنگ دانه‌ای آسیب ببینند.

33

خواب عصرگاهی و تقویت حافظه سالمندان

از آنجایی که هم زمان با افزایش سن کارکردهای شناختی مغز نیز کاهش می یابد و احتمال ابتلا به بیماری هایی هم چون آلزایمر و زوال عقل افزایش پیدا می کند؛ دانشمندان همواره به دنبال راهی برای ایجاد تعویق در این روند بوده اند.

485

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.