سیب بخوریم یا مسواک بزنیم ؟؟!

سیب بخوریم یا مسواک بزنیم ؟؟!

به گفته محققان، میوه‌هایی که بافت سفت دارند، می‌توانند به تمیز شدن دندان‌های شما کمک کرده و تاحدودی مانند مسواک عمل کنند. از نظر آنها خوراکی‌هایی مانند سیب، هویج، کرفس و ذرت بوداده‌ غیرشیرین از پس تمیز کردن دندان‌ها بر می‌آیند، پس اگر امکان مسواک زدن برای‌تان وجود ندارد، با خوردن آنها دندان‌های‌تان را تمیز کنید.

از طرف دیگر، نوشیدن چای هم می‌تواند به شما کمک کند. چراکه آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای از تولید نوعی قند که باعث پوسیدگی دندان‌ها می‌شوند جلوگیری می‌کنند. این نوشیدنی همچنین سرشار از فلور است که باعث استحکام دندان‌ها می‌شود.

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


رنگ لب خبر می دهد از سِر درون!

اگر لب های شما صورتی، صاف و نرم هستند، جای نگرانی نیست و باید بدانید از سلامت خوبی برخوردار هستید. تنهای کاری که باید کنید نوشیدن آب کافی و مرطوب نگه داشتن لب هاست. اما اگر لب هایتان ترک خورده، خشک و پوسته پوسته، بی رنگ و غیره است، باید حواستان بیشتر به سلامتی تان باشد، چون امکان دارد این علائم نشان دهنده ی مشکلی در درون بدن تان باشد.

12

چرا نباید قوز کنیم ؟؟

وضعیت قرارگیری مناسب بدن به اندام‌های داخلی شکم این امکان را می‌دهد که بدون فشار اضافی که می‌تواند باعث اختلال درجریان طبیعی و عملکرد دستگاه گوارش شود، وضعیت طبیعی‌شان را به خود بگیرند.

14

خواص بی نظیر سنجد

سنجد سرشار از فیبر و منبع غنی از کلسیم است؛ برای همین خوردن آن به پیران و مادران شیرده توصیه می‌شود زیرا هم جلوی پوکی استخوان را می‌گیرد و هم دستگاه گوارش را تقویت می‌کند و هم سردردهای میگرنی را درمان می‌کند و هم نسیان و آلزایمر را کاهش می‌دهد و هم موجب تیزهوشی نوزاد شیر‌خوار می‌شود.

19

برنج پخته شب مانده را نخورید!!

برنج پخته‌شده یکی از بهترین گزینه‌ها برای رشد باکتری‌ها محسوب می‌شود که باید در زمان کوتاهی پس از پخت مصرف شود، در غیر این صورت باید برنج پخته‌شده را در یخچال نگهداری کرد زیرا محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها محسوب می‌شود.

49

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.