روش های درمان خانگی نیش زنبورعسل

روش های درمان خانگی نیش زنبورعسل

برای بعضی افراد حتی ممکن است نیش زنبور عسل خطر از دست دادن جانشان را بهمراه داشته باشد. با همه این توصیفات درمان نیش زنبورعسل در خانه کار سختی نیست. در این مقاله شش درمان خانگی نیش زنبورعسل را یاد خواهید گرفت.

عسل

عسل می تواند به درمان زخم کمک کرده، درد و خارش پوست را کاهش دهد. برای درمان نیش بوسیله عسل فقط کافیست مقدار کمی از آنرا  روی محل نیش بمالید و با یک بانداژ محل را خیلی شل ببندید و بگذارید تا یکساعت بانداژ باقی بماند.

جوش شیرین

 

جوش شیرین یکی دیگر از موادهاییست که برای درمان خانگی نیش زنبورعسل استفاده می شود. جوش شیرین می تواند به کاهش درد و خارش ناشی از نیش زنبور کمک کرده و همچنین ورم محل را از بین ببرد. با ترکیب جوش شیرین و مقداری آب، یک خمیر درست کنید و روی محل نیش بمالید. روی آن را با یک بانداژ ببندید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.

سرکه سیب

سرکه سیب بعنوان یک درمان خانگی نیش زنبورعسل می تواند زهر نیش را از بین ببرد. کافیست مقداری سرکه سیب را روی محل نیش بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. همچنین می توانید یک بانداژ را به سرکه سیب آغشته و روی محل نیش بپیچید.

خمیردندان

خمیردندان حاوی موادیست که می تواند به از بین رفتن زهر نیش زنبور کمک و در نهایت درد و ورم آن را کاهش دهد. برای درمان نیش زنبور عسل کافیست مقداری خمیردندان را روی محل نیش بمالید و بگذارید ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بماند. خمیردندان یکی از ارزان ترین موادیست که می توانید برای درمان خانگی نیش زنبورعسل استفاده کنید.

یخ

یخ یکی از اولیه ترین مواد برای درمان خانگی نیش زنبورعسل است. یک قالب کوچک یخ را به مدت ۲۰ دقیقه روی محل نیش زنبور قرار دهید. یخ باعث می شود درد ناشی از نیش زنبور از بین برود و جریان خون کند شده و محل نیش ورم نکند.

سیر

یک یا دو حبه سیر را خرد و از آب آن برای درمان نیش زنبورعسل استفاده کنید. می توانید سیر را مستقیما روی محل نیش قرار دهید و بگذارید ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی زخم بماند.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

همانطور که گفته شد اغلب افراد به نیش زنبور حساسیت ندارند و می توانند با درمان خانگی نیش زنبورعسل به راحتی آن را درمان کنند اما اگر شخصی به نیش زنبور حساسیت داشته باشد باید سریع به پزشک مراجعه کند. اگر نمی دانید به نیش زنبور حساسیت دارید یا خیر هر یک از این علائم می تواند نشانه ای از حساسیت باشد بنابراین خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید.

  • سفید و بیرنگ شدن پوست
  • خارش بیش از حد
  • ورم گلو و زبان
  • به سختی نفس کشیدن
  • سرگیجه
  • کاهش سطح هوشیاری
  • حالت تهوع
  • تپش قلب
  • اسهال

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


رنگ لب خبر می دهد از سِر درون!

اگر لب های شما صورتی، صاف و نرم هستند، جای نگرانی نیست و باید بدانید از سلامت خوبی برخوردار هستید. تنهای کاری که باید کنید نوشیدن آب کافی و مرطوب نگه داشتن لب هاست. اما اگر لب هایتان ترک خورده، خشک و پوسته پوسته، بی رنگ و غیره است، باید حواستان بیشتر به سلامتی تان باشد، چون امکان دارد این علائم نشان دهنده ی مشکلی در درون بدن تان باشد.

12

چرا نباید قوز کنیم ؟؟

وضعیت قرارگیری مناسب بدن به اندام‌های داخلی شکم این امکان را می‌دهد که بدون فشار اضافی که می‌تواند باعث اختلال درجریان طبیعی و عملکرد دستگاه گوارش شود، وضعیت طبیعی‌شان را به خود بگیرند.

14

خواص بی نظیر سنجد

سنجد سرشار از فیبر و منبع غنی از کلسیم است؛ برای همین خوردن آن به پیران و مادران شیرده توصیه می‌شود زیرا هم جلوی پوکی استخوان را می‌گیرد و هم دستگاه گوارش را تقویت می‌کند و هم سردردهای میگرنی را درمان می‌کند و هم نسیان و آلزایمر را کاهش می‌دهد و هم موجب تیزهوشی نوزاد شیر‌خوار می‌شود.

19

برنج پخته شب مانده را نخورید!!

برنج پخته‌شده یکی از بهترین گزینه‌ها برای رشد باکتری‌ها محسوب می‌شود که باید در زمان کوتاهی پس از پخت مصرف شود، در غیر این صورت باید برنج پخته‌شده را در یخچال نگهداری کرد زیرا محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها محسوب می‌شود.

49

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.