روش های درمان خانگی نیش زنبورعسل

روش های درمان خانگی نیش زنبورعسل

برای بعضی افراد حتی ممکن است نیش زنبور عسل خطر از دست دادن جانشان را بهمراه داشته باشد. با همه این توصیفات درمان نیش زنبورعسل در خانه کار سختی نیست. در این مقاله شش درمان خانگی نیش زنبورعسل را یاد خواهید گرفت.

عسل

عسل می تواند به درمان زخم کمک کرده، درد و خارش پوست را کاهش دهد. برای درمان نیش بوسیله عسل فقط کافیست مقدار کمی از آنرا  روی محل نیش بمالید و با یک بانداژ محل را خیلی شل ببندید و بگذارید تا یکساعت بانداژ باقی بماند.

جوش شیرین

 

جوش شیرین یکی دیگر از موادهاییست که برای درمان خانگی نیش زنبورعسل استفاده می شود. جوش شیرین می تواند به کاهش درد و خارش ناشی از نیش زنبور کمک کرده و همچنین ورم محل را از بین ببرد. با ترکیب جوش شیرین و مقداری آب، یک خمیر درست کنید و روی محل نیش بمالید. روی آن را با یک بانداژ ببندید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.

سرکه سیب

سرکه سیب بعنوان یک درمان خانگی نیش زنبورعسل می تواند زهر نیش را از بین ببرد. کافیست مقداری سرکه سیب را روی محل نیش بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. همچنین می توانید یک بانداژ را به سرکه سیب آغشته و روی محل نیش بپیچید.

خمیردندان

خمیردندان حاوی موادیست که می تواند به از بین رفتن زهر نیش زنبور کمک و در نهایت درد و ورم آن را کاهش دهد. برای درمان نیش زنبور عسل کافیست مقداری خمیردندان را روی محل نیش بمالید و بگذارید ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بماند. خمیردندان یکی از ارزان ترین موادیست که می توانید برای درمان خانگی نیش زنبورعسل استفاده کنید.

یخ

یخ یکی از اولیه ترین مواد برای درمان خانگی نیش زنبورعسل است. یک قالب کوچک یخ را به مدت ۲۰ دقیقه روی محل نیش زنبور قرار دهید. یخ باعث می شود درد ناشی از نیش زنبور از بین برود و جریان خون کند شده و محل نیش ورم نکند.

سیر

یک یا دو حبه سیر را خرد و از آب آن برای درمان نیش زنبورعسل استفاده کنید. می توانید سیر را مستقیما روی محل نیش قرار دهید و بگذارید ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی زخم بماند.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

همانطور که گفته شد اغلب افراد به نیش زنبور حساسیت ندارند و می توانند با درمان خانگی نیش زنبورعسل به راحتی آن را درمان کنند اما اگر شخصی به نیش زنبور حساسیت داشته باشد باید سریع به پزشک مراجعه کند. اگر نمی دانید به نیش زنبور حساسیت دارید یا خیر هر یک از این علائم می تواند نشانه ای از حساسیت باشد بنابراین خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید.

  • سفید و بیرنگ شدن پوست
  • خارش بیش از حد
  • ورم گلو و زبان
  • به سختی نفس کشیدن
  • سرگیجه
  • کاهش سطح هوشیاری
  • حالت تهوع
  • تپش قلب
  • اسهال

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


درباره خشکی دهان

خشکی دهان یکی از مشکلات جدی دهانی است که باعث می شود به خوبی نتوانید از عطر و طعم غذاها لذت ببرید. علاوه بر این، بدون بزاق، برخی باکتری ها فرصت رشد پیدا کرده و عاملی برای افزایش سرعت پوسیدگی دندان می شوند.

481

نکاتی در رابطه با گرفتن نبض

نبض عبارت است از انتقال موج خون از داخل شریان که با لمس شریان می توان نبض را حس کرد و بیشتر در قسمت مچ دست این کار را انجام می دهند.

1111

پاستیل و یک دنیا عارضه

‌پاستیل بعنوان یکی از تنقلات محبوب در بین کودکان و بزرگسالان به حدی ارزش تغذیه‌ای پایینی دارد که می توان آن را بی ارزش تلقی کرد و به دلیل مواد تشکیل دهنده آن، حتی باعث ایجاد شرایط سوءیی می شود.

763

موقع دندان درد چه قرصی بخوریم؟

تمام درمان‌های خانگی سنتی یا مدرن، دارویی و... در بهترین حالت می‌توانند موقت درد شما را برای مدت محدود تسکین دهند و باید به دندان‌پزشک مراجعه کنید. در مواردی که واقعا به دندان‌پزشک دسترسی ندارید، بهترین راه تسکین درد درمان‌های دارویی است که البته ملاحظات خودش را دارد.

1162

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.