روش های درمان خانگی نیش زنبورعسل

روش های درمان خانگی نیش زنبورعسل

برای بعضی افراد حتی ممکن است نیش زنبور عسل خطر از دست دادن جانشان را بهمراه داشته باشد. با همه این توصیفات درمان نیش زنبورعسل در خانه کار سختی نیست. در این مقاله شش درمان خانگی نیش زنبورعسل را یاد خواهید گرفت.

عسل

عسل می تواند به درمان زخم کمک کرده، درد و خارش پوست را کاهش دهد. برای درمان نیش بوسیله عسل فقط کافیست مقدار کمی از آنرا  روی محل نیش بمالید و با یک بانداژ محل را خیلی شل ببندید و بگذارید تا یکساعت بانداژ باقی بماند.

جوش شیرین

 

جوش شیرین یکی دیگر از موادهاییست که برای درمان خانگی نیش زنبورعسل استفاده می شود. جوش شیرین می تواند به کاهش درد و خارش ناشی از نیش زنبور کمک کرده و همچنین ورم محل را از بین ببرد. با ترکیب جوش شیرین و مقداری آب، یک خمیر درست کنید و روی محل نیش بمالید. روی آن را با یک بانداژ ببندید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.

سرکه سیب

سرکه سیب بعنوان یک درمان خانگی نیش زنبورعسل می تواند زهر نیش را از بین ببرد. کافیست مقداری سرکه سیب را روی محل نیش بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. همچنین می توانید یک بانداژ را به سرکه سیب آغشته و روی محل نیش بپیچید.

خمیردندان

خمیردندان حاوی موادیست که می تواند به از بین رفتن زهر نیش زنبور کمک و در نهایت درد و ورم آن را کاهش دهد. برای درمان نیش زنبور عسل کافیست مقداری خمیردندان را روی محل نیش بمالید و بگذارید ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بماند. خمیردندان یکی از ارزان ترین موادیست که می توانید برای درمان خانگی نیش زنبورعسل استفاده کنید.

یخ

یخ یکی از اولیه ترین مواد برای درمان خانگی نیش زنبورعسل است. یک قالب کوچک یخ را به مدت ۲۰ دقیقه روی محل نیش زنبور قرار دهید. یخ باعث می شود درد ناشی از نیش زنبور از بین برود و جریان خون کند شده و محل نیش ورم نکند.

سیر

یک یا دو حبه سیر را خرد و از آب آن برای درمان نیش زنبورعسل استفاده کنید. می توانید سیر را مستقیما روی محل نیش قرار دهید و بگذارید ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی زخم بماند.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

همانطور که گفته شد اغلب افراد به نیش زنبور حساسیت ندارند و می توانند با درمان خانگی نیش زنبورعسل به راحتی آن را درمان کنند اما اگر شخصی به نیش زنبور حساسیت داشته باشد باید سریع به پزشک مراجعه کند. اگر نمی دانید به نیش زنبور حساسیت دارید یا خیر هر یک از این علائم می تواند نشانه ای از حساسیت باشد بنابراین خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید.

  • سفید و بیرنگ شدن پوست
  • خارش بیش از حد
  • ورم گلو و زبان
  • به سختی نفس کشیدن
  • سرگیجه
  • کاهش سطح هوشیاری
  • حالت تهوع
  • تپش قلب
  • اسهال

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


خواص باورنکردنی نخود

معمولا از نخود در سبزیجات، سالادها، سس‌ها، نان، فلافل، حمص، طهنگامی و غذاهای مالشی سیردار استفاده می‌شود. این نوع از حبوبات، سرشار از فیبر است. هیچ‌کس نمی‌تواند دقیقا بگوید نخود چقدر خوب است در اینجا تعدادی از خواص نخود را بیان می کنیم .همراه ما باشید

10

احتمال پارگی پرده گوش با گوش پاک کن!!

اگر پارگی پرده ناشی از عفونت حاد گوش باشد، علاوه بر احساس درد، کم شنوایی و تب، خروج ترشحات عفونی یا خونی از گوش نیز ممکن است دیده شود.

13

اجازه ندهید مدرسه باعث آسیب به کودک شود.

همه پدر و مادرها دوست دارند که مدرسه رفتن منجر به رشد و بالندگی و سلامت فردی و اجتماعی فرزندانشان شود. در این میان، حفظ تندرستی دانش‌آموزانی که هر روز با کیف و کتاب‌های سنگین‌شان به کلاس‌هایی با نیمکت‌های یکسان‌سازی نشده می‌روند از اهمیت بسزایی برخوردار است.

189

چاق شدن صورت با راهکارهای طبیعی

بسیاری از ما با کوچک ترین تغییر دربرنامه و رژیم غذایی مان با لاغری صورت رو به رو می شویم به طور کلی لاغر شدن صورت از آن دست مشکلاتی است که کمتر کسی هست که آن را تجربه نکرده باشد.کافی است تمرینات سنگین ورزشی را از سر بگیریم تا در کوتاه ترین زمان ممکن جذابیت و زیبایی صورت مان را از دست بدهیم و صورتمان لاغر شود.

56

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.