روش های درمان خانگی نیش زنبورعسل

روش های درمان خانگی نیش زنبورعسل

برای بعضی افراد حتی ممکن است نیش زنبور عسل خطر از دست دادن جانشان را بهمراه داشته باشد. با همه این توصیفات درمان نیش زنبورعسل در خانه کار سختی نیست. در این مقاله شش درمان خانگی نیش زنبورعسل را یاد خواهید گرفت.

عسل

عسل می تواند به درمان زخم کمک کرده، درد و خارش پوست را کاهش دهد. برای درمان نیش بوسیله عسل فقط کافیست مقدار کمی از آنرا  روی محل نیش بمالید و با یک بانداژ محل را خیلی شل ببندید و بگذارید تا یکساعت بانداژ باقی بماند.

جوش شیرین

 

جوش شیرین یکی دیگر از موادهاییست که برای درمان خانگی نیش زنبورعسل استفاده می شود. جوش شیرین می تواند به کاهش درد و خارش ناشی از نیش زنبور کمک کرده و همچنین ورم محل را از بین ببرد. با ترکیب جوش شیرین و مقداری آب، یک خمیر درست کنید و روی محل نیش بمالید. روی آن را با یک بانداژ ببندید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.

سرکه سیب

سرکه سیب بعنوان یک درمان خانگی نیش زنبورعسل می تواند زهر نیش را از بین ببرد. کافیست مقداری سرکه سیب را روی محل نیش بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. همچنین می توانید یک بانداژ را به سرکه سیب آغشته و روی محل نیش بپیچید.

خمیردندان

خمیردندان حاوی موادیست که می تواند به از بین رفتن زهر نیش زنبور کمک و در نهایت درد و ورم آن را کاهش دهد. برای درمان نیش زنبور عسل کافیست مقداری خمیردندان را روی محل نیش بمالید و بگذارید ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بماند. خمیردندان یکی از ارزان ترین موادیست که می توانید برای درمان خانگی نیش زنبورعسل استفاده کنید.

یخ

یخ یکی از اولیه ترین مواد برای درمان خانگی نیش زنبورعسل است. یک قالب کوچک یخ را به مدت ۲۰ دقیقه روی محل نیش زنبور قرار دهید. یخ باعث می شود درد ناشی از نیش زنبور از بین برود و جریان خون کند شده و محل نیش ورم نکند.

سیر

یک یا دو حبه سیر را خرد و از آب آن برای درمان نیش زنبورعسل استفاده کنید. می توانید سیر را مستقیما روی محل نیش قرار دهید و بگذارید ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی زخم بماند.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

همانطور که گفته شد اغلب افراد به نیش زنبور حساسیت ندارند و می توانند با درمان خانگی نیش زنبورعسل به راحتی آن را درمان کنند اما اگر شخصی به نیش زنبور حساسیت داشته باشد باید سریع به پزشک مراجعه کند. اگر نمی دانید به نیش زنبور حساسیت دارید یا خیر هر یک از این علائم می تواند نشانه ای از حساسیت باشد بنابراین خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید.

  • سفید و بیرنگ شدن پوست
  • خارش بیش از حد
  • ورم گلو و زبان
  • به سختی نفس کشیدن
  • سرگیجه
  • کاهش سطح هوشیاری
  • حالت تهوع
  • تپش قلب
  • اسهال

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


دودهای مفید برای بدن

از قدیم رسم بوده که برای گرفتاری از بلا، دوری از چشم خوردن، نابودی چشم حسود و … از دود استفاده می‌کردند و باید بگوییم دودهای مفید و خوب زیادی هستند که از آن‌ها استفاده می‌شود.

1565

عوارض قرص‌های ضد‌بارداری

یکی از ساده‌ترین کارها برای جلوگیری از حاملگی، مصرف قرص‌های ضد‎بارداری می‌باشد، که این دسته از قرص‌ها عوارض جانبی زیادی دارند.

856

بدترین کفش‌ها برای آرتروز

اگر شما یکی از میلیون‌ها فردی هستید که با آرتروز زانو زندگی می‌کند، این را بدانید که انتخاب کفش یک تفاوت بزرگ در احساس شما نسبت به علائم این بیماری ایجاد می‌کند.

693

پیشگیری از ابتلا به سرطان روده بزرگ با این مواد غذایی

با کمک گرفتن از برخی موادغذایی حاوی فولات می توانید مشکلات مختلف بدنتان را برطرف کنید و از ابتلا به سرطان در روده بزرگ در امان بمانید، برای پیشگیری از ابتلا به این عارضه خطرناک توصیه می‌کنیم از حبوبات بیشتری در وعده های غذایی‌تان کمک بگیرید.

838

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.