هنر در آغوش گرفتن یکدیگر را بیاموزیم!

هنر در آغوش گرفتن یکدیگر را بیاموزیم!

در آغوش گرفتن برای مدت زمان طولانی، سطح سروتونین مغزی را افزایش می دهد، که این امر موجب افزایش حالت شعف و شادابی می شود.

 

انسان ها ذاتا اجتماعی هستند و تمایل دارند در کنار دیگران باشند و روابطی عاطفی  برقرار کنند. تمایل به لمس شدن در انسان ها نیز امری فطری و درونی استداشتن ارتباط درست جسمی و عاطفی موجب احساس خود ارزشمندی و عزت نفس می شودتجارب اولیه در اغوش کشیده شدن در دوران نوزادی جزء اساسی ترین پایه های عاطفی هر فرد است و پی ریزی بسیاری از واکنش های دلبستگی را در ما به وجود می آورد. پس در حقیقت “آغوش”  توانایی عشق ورزیدن را در ما پرورش می دهد.

افزایش حس اعتماد و اطمینان در روابط

یکی از اصلی ترین فواید “آغوش” کمک به ترشح هورمون اکسی توکسین می باشد. این هورمون در ایجاد روابط عاطفی و پدیدار شدن ارتباطات نقش بسیار موثری ایفا می کند. ترشح این هورمون احساسات تنهایی، انزوا و خشم را بهبود می بخشدهمچنین آغوش باعث تغییر ضربان قلب می شود و بر ارتباطات عصبی مغز تاثیر می گذارد. به طور کلی همه تغییرات پیچیده ی عصبی- زیستی مغز و بدن با لمس کردن و در آغوش گرفتن یکدیگر شروع می شود.

افزایش شادابی

در آغوش گرفتن برای مدت زمان طولانی، سطح سروتونین مغزی را افزایش می دهد، که این امر موجب افزایش حالت شعف و شادابی می شود.

بهبود روابط بین فردی

زمانی که روابط بین افراد مثبت، سازنده و حمایتی باشد میزان درک و همدلی افزایش می یابد و موجب هم افزایی در روابط می شود. انرژی روانی مثبت بین افراد سیال و روان می شود و باعث افزایش رضایت فردی و اجتماعی می گردد.

روش درمان مناسب

آغوش درمانی یکی از روش های نوین در درمان محسوب می شود. تحقیقات نشان می دهد که در آغوش گرفتن (و همچنین خندیدن) در درمان بیماری ها، تنهایی، افسردگی، اضطراب و استرس بسیار موثر است.

ویرجینیا ساتیر متخصص و درمانگر خانواده معتقد است که ” ما روزانه به ۴ بار در آغوش کشیده شدن برای بقا، ۸ آغوش برای نگهداری و ۱۲ آغوش برای رشد نیازمندیم”. با توجه به گفته ویرجینیا ساتیر ۸بار کودک خود را در آغوش بگیرید، کافیست. اما پیشنهاد ما برای شما این است که از کودک خود بپرسید دوست دارد چند بار در آغوش گرفته شود. مطمئناً بیشتر از ۸ بار خواهد بودهنر در آغوش گرفتن یکدیگر را روزانه تمرین کنیم.

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


دودهای مفید برای بدن

از قدیم رسم بوده که برای گرفتاری از بلا، دوری از چشم خوردن، نابودی چشم حسود و … از دود استفاده می‌کردند و باید بگوییم دودهای مفید و خوب زیادی هستند که از آن‌ها استفاده می‌شود.

1565

عوارض قرص‌های ضد‌بارداری

یکی از ساده‌ترین کارها برای جلوگیری از حاملگی، مصرف قرص‌های ضد‎بارداری می‌باشد، که این دسته از قرص‌ها عوارض جانبی زیادی دارند.

856

بدترین کفش‌ها برای آرتروز

اگر شما یکی از میلیون‌ها فردی هستید که با آرتروز زانو زندگی می‌کند، این را بدانید که انتخاب کفش یک تفاوت بزرگ در احساس شما نسبت به علائم این بیماری ایجاد می‌کند.

693

پیشگیری از ابتلا به سرطان روده بزرگ با این مواد غذایی

با کمک گرفتن از برخی موادغذایی حاوی فولات می توانید مشکلات مختلف بدنتان را برطرف کنید و از ابتلا به سرطان در روده بزرگ در امان بمانید، برای پیشگیری از ابتلا به این عارضه خطرناک توصیه می‌کنیم از حبوبات بیشتری در وعده های غذایی‌تان کمک بگیرید.

838

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.