خطرات هشدار دهنده در مورد مصرف بیکن!

خطرات هشدار دهنده در مورد مصرف بیکن!

گوشت فرآوری شده چه نوع گوشتی است؟

منظور از گوشت های فرآوری شده،محصولاتی مانند سوسیس،کالباس،هات داگ و... است.

دلیل مضر بودن این محصولات،وجود موادی مانند نیترات و نیتریت در این محصولات است.همچنین مواد نگهدارنده و برخی از افزودنی هایی که به این محصولات اضافه می شوند تا رنگ صورتی پیدا کنند نیز دشمن سلامتی شما خواهند بود.

البته راه هایی هم وجود دارد که بدون نیتریت این نوع گوشت ها را تولید کرد،اما نبودن نیتریت باعث می شود طول زمان تولید طولانی تر شود و یا طعم شان خیلی خوشایند نباشد.البته از طرفی دیگر،برخی از تولید کنندگان گوشت ادعا دارند بدون اضافه کردن نیتریت،خطر آلوده شدن گوشت به بیماری بوتولیسم بالا می رود.هرچند بیکن های بدون نیترات هم که به تازگی وارد بازار شده اند،خیلی بی خطر نیستند.

در آخر باید بگوییم که اگر جزو کسانی هستید که هر روز بیکن را در میز صبحانه دارید،باید کمی در این نوع رژیم غذایی تجدید نظر کنید و مصرف بیکن را به هفته ای یک یا دو بار کاهش دهید.

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


فواید خوردنی های هفت سین برای بچه ها

خوراکی‌هایی همچون سیب، سیر، سنجد، سماق، سمنو و سرکه در سفره هفت سین به نوعی نمادهای خاصی از سلامتی هستند که مصرف منظم از هرکدام در رژیم غذایی می‌تواند در سلامتی بدن نقش موثری داشته باشد.

3

درمان دردهای واریس با 5 شیوه ساده

راه های زیادی برای درمان رگ های واریسی پا وجود دارد که ممکن است این روش ها تورم،خارش و یا درد در ناحیه پا ایجاد کنند از این رو برای بهبود رگ های واریسی پا روش های دیگری نیز وجود دارد که به راحتی می توان در منزل از آنها استفاده کرد.این روش های غیرتهاجمی برای درمان رگ های واریسی پا مفید است.

12

عید نوروز و کنترل وزن

نترسید! تعطیلات عید به این معنا نیست که ترازوی منزل شما بزرگترین دشمن شما شود.

4956

خوراکی‌هایی که حال صورتتان را خوب می‌کنند

شما همان چیزی هستید که میل می کنید درست غذا خوردن به حفظ یک زندگی سالم و در عین حال حفظ چهره ای سالم کمک می کند

439

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.