غذاهایی که شما را از کم خونی نجات می دهند

غذاهایی که شما را از کم خونی نجات می دهند

کم خونیاز مشکلات رایج در بین افراد، بخصوص ایرانیان است. کم خونی به دلایل مختلف ایجاد می شود، تغذیه ی نادرست، و یا کم خوردن غذاهایی که خون را تامین می کنند کم خونی به راحتی با انواع خاصی از غذاها درمان می شوند. در این مقاله با غذاهایی که شما را از کم خونی نجات می دهند آشنا می شوید.

منبع سرشار از آهن در لوبیا سفید

این حبوبات حاوی 4 میلی گرم آهن در هر فنجان هستند. (میزان کالری آن 225، چربی 0 گرم و 40 گرم پروتئین است) از این لوبیا در سالاد و یا به صورت تفت در روغن داغ، می‌توانید استفاده کنید. تا از کم خونی نجات پیدا کنید.

 

منبع سرشار از آهن در صدف خوراکی

حدود 85 گرم صدف خوراکی حاوی 6.7 میلی گرم آهن است.

صدف خوراکی حاوی پروتئین و مواد معدنی مانند روی (Zink) نیز می‌باشد. پس به نظر می‌رسد با این اوصاف، صدای خوردن آن شما را اذیت نخواهد کرد!

منبع سرشار از آهن در دانه‌ ی کنجد

هر یک چهارم فنجان از آن حاوی 5.2 میلی گرم آهن است.

کنجد را به وعده‌ی غذایی یا سالاد (افزایش کاهش وزن با سالاد را بخوانید.) خود اضافه کنید. از کنجد می‌توانید تقریبا در اکثر غذاها (به خصوص غذاهای آسیایی) اضافه کنید.

فقط حواستان به میزان چربی آن باشد. (هر یک چهارم فنجان حاوی 17 گرم چربی است.)
منبع سرشار از آهن در عدس

در کنار مزه‌ی عالی و این‌که تقریبا با هر غذایی (خوردن وعده‌های غذایی کوچک و کاهش وزن را بخوانید) می‌توان از عدس استفاده کرد، یک فنجان عدس پخته حاوی 6.59 میلی گرم آهن است. (به علاوه 50 گرم کربوهیدرات پیچیده و 18 گرم پروتئین)

منبع سرشار از آهن در اسفناج

حتما شما با این منبع غنی و قوی از آهن آشنایی کامل دارید، یک فنجان از اسنفاج پخته شده حاوی 6.4 میلی گرم آهن و فقط 40 کالری انرژی است.

 

 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


حقایقی درباره تغذیه با خرمالو

خرمالو با بهره‌گیری از​مواد مغذی فیتو​‌فلاونوئید پلی‌فنولیک آنتی‌اکسیدان ترکیبات اسیدی ​برای ضد‌عفونی، ضدالتهابی و ضدهموراژیک(مانع خونریزی از عروق خونی کوچک) شناخته شده است.

410

فشارخونی ها از ماست غافل نشوند

پرفشاری خون عامل خطر عمده در سکته مغزی، سکته قلبی و ... است.مصرف ماست کم چرب موجب کاهش فشارخون می شود، در حقیقت پیروی از یک رژیم غذایی سالم به همراه فعالیت فیزیکی منظم، از ابتلا به بیماری های مزمن از جمله فشارخون بالا پیشگیری می کند.

1678

عوارض مصرف ماده‌ مخدر گل یا ماری جوانا

جوانان نمی دانند مصرف گل چه عوارضی مانند تغییر علایم بدنی و کندی حرکت و... را درپی دارد. عوارض بلند مدت مصرف گل نیز شامل نقص در سیستم بدنی، کاهش تمرکز، مشکلات تحصیلی و شغلی و کاهش سطح هوشیاری است.

12

آیا هضم آدامس سال ها طول می کشد ؟!!

آیا این باور شماست ؟؟ آدامس مانند سایر مواد غذایی در دهان حل نمی شود و در صورت بلعیده شدن معده نمی تواند آدامس را تجزیه کند

27

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.