غذاهایی که شما را از کم خونی نجات می دهند

غذاهایی که شما را از کم خونی نجات می دهند

کم خونیاز مشکلات رایج در بین افراد، بخصوص ایرانیان است. کم خونی به دلایل مختلف ایجاد می شود، تغذیه ی نادرست، و یا کم خوردن غذاهایی که خون را تامین می کنند کم خونی به راحتی با انواع خاصی از غذاها درمان می شوند. در این مقاله با غذاهایی که شما را از کم خونی نجات می دهند آشنا می شوید.

منبع سرشار از آهن در لوبیا سفید

این حبوبات حاوی 4 میلی گرم آهن در هر فنجان هستند. (میزان کالری آن 225، چربی 0 گرم و 40 گرم پروتئین است) از این لوبیا در سالاد و یا به صورت تفت در روغن داغ، می‌توانید استفاده کنید. تا از کم خونی نجات پیدا کنید.

 

منبع سرشار از آهن در صدف خوراکی

حدود 85 گرم صدف خوراکی حاوی 6.7 میلی گرم آهن است.

صدف خوراکی حاوی پروتئین و مواد معدنی مانند روی (Zink) نیز می‌باشد. پس به نظر می‌رسد با این اوصاف، صدای خوردن آن شما را اذیت نخواهد کرد!

منبع سرشار از آهن در دانه‌ ی کنجد

هر یک چهارم فنجان از آن حاوی 5.2 میلی گرم آهن است.

کنجد را به وعده‌ی غذایی یا سالاد (افزایش کاهش وزن با سالاد را بخوانید.) خود اضافه کنید. از کنجد می‌توانید تقریبا در اکثر غذاها (به خصوص غذاهای آسیایی) اضافه کنید.

فقط حواستان به میزان چربی آن باشد. (هر یک چهارم فنجان حاوی 17 گرم چربی است.)
منبع سرشار از آهن در عدس

در کنار مزه‌ی عالی و این‌که تقریبا با هر غذایی (خوردن وعده‌های غذایی کوچک و کاهش وزن را بخوانید) می‌توان از عدس استفاده کرد، یک فنجان عدس پخته حاوی 6.59 میلی گرم آهن است. (به علاوه 50 گرم کربوهیدرات پیچیده و 18 گرم پروتئین)

منبع سرشار از آهن در اسفناج

حتما شما با این منبع غنی و قوی از آهن آشنایی کامل دارید، یک فنجان از اسنفاج پخته شده حاوی 6.4 میلی گرم آهن و فقط 40 کالری انرژی است.

 

 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


خواص باورنکردنی نخود

معمولا از نخود در سبزیجات، سالادها، سس‌ها، نان، فلافل، حمص، طهنگامی و غذاهای مالشی سیردار استفاده می‌شود. این نوع از حبوبات، سرشار از فیبر است. هیچ‌کس نمی‌تواند دقیقا بگوید نخود چقدر خوب است در اینجا تعدادی از خواص نخود را بیان می کنیم .همراه ما باشید

10

احتمال پارگی پرده گوش با گوش پاک کن!!

اگر پارگی پرده ناشی از عفونت حاد گوش باشد، علاوه بر احساس درد، کم شنوایی و تب، خروج ترشحات عفونی یا خونی از گوش نیز ممکن است دیده شود.

13

اجازه ندهید مدرسه باعث آسیب به کودک شود.

همه پدر و مادرها دوست دارند که مدرسه رفتن منجر به رشد و بالندگی و سلامت فردی و اجتماعی فرزندانشان شود. در این میان، حفظ تندرستی دانش‌آموزانی که هر روز با کیف و کتاب‌های سنگین‌شان به کلاس‌هایی با نیمکت‌های یکسان‌سازی نشده می‌روند از اهمیت بسزایی برخوردار است.

189

چاق شدن صورت با راهکارهای طبیعی

بسیاری از ما با کوچک ترین تغییر دربرنامه و رژیم غذایی مان با لاغری صورت رو به رو می شویم به طور کلی لاغر شدن صورت از آن دست مشکلاتی است که کمتر کسی هست که آن را تجربه نکرده باشد.کافی است تمرینات سنگین ورزشی را از سر بگیریم تا در کوتاه ترین زمان ممکن جذابیت و زیبایی صورت مان را از دست بدهیم و صورتمان لاغر شود.

56

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.