غذاهایی که شما را از کم خونی نجات می دهند

غذاهایی که شما را از کم خونی نجات می دهند

کم خونیاز مشکلات رایج در بین افراد، بخصوص ایرانیان است. کم خونی به دلایل مختلف ایجاد می شود، تغذیه ی نادرست، و یا کم خوردن غذاهایی که خون را تامین می کنند کم خونی به راحتی با انواع خاصی از غذاها درمان می شوند. در این مقاله با غذاهایی که شما را از کم خونی نجات می دهند آشنا می شوید.

منبع سرشار از آهن در لوبیا سفید

این حبوبات حاوی 4 میلی گرم آهن در هر فنجان هستند. (میزان کالری آن 225، چربی 0 گرم و 40 گرم پروتئین است) از این لوبیا در سالاد و یا به صورت تفت در روغن داغ، می‌توانید استفاده کنید. تا از کم خونی نجات پیدا کنید.

 

منبع سرشار از آهن در صدف خوراکی

حدود 85 گرم صدف خوراکی حاوی 6.7 میلی گرم آهن است.

صدف خوراکی حاوی پروتئین و مواد معدنی مانند روی (Zink) نیز می‌باشد. پس به نظر می‌رسد با این اوصاف، صدای خوردن آن شما را اذیت نخواهد کرد!

منبع سرشار از آهن در دانه‌ ی کنجد

هر یک چهارم فنجان از آن حاوی 5.2 میلی گرم آهن است.

کنجد را به وعده‌ی غذایی یا سالاد (افزایش کاهش وزن با سالاد را بخوانید.) خود اضافه کنید. از کنجد می‌توانید تقریبا در اکثر غذاها (به خصوص غذاهای آسیایی) اضافه کنید.

فقط حواستان به میزان چربی آن باشد. (هر یک چهارم فنجان حاوی 17 گرم چربی است.)
منبع سرشار از آهن در عدس

در کنار مزه‌ی عالی و این‌که تقریبا با هر غذایی (خوردن وعده‌های غذایی کوچک و کاهش وزن را بخوانید) می‌توان از عدس استفاده کرد، یک فنجان عدس پخته حاوی 6.59 میلی گرم آهن است. (به علاوه 50 گرم کربوهیدرات پیچیده و 18 گرم پروتئین)

منبع سرشار از آهن در اسفناج

حتما شما با این منبع غنی و قوی از آهن آشنایی کامل دارید، یک فنجان از اسنفاج پخته شده حاوی 6.4 میلی گرم آهن و فقط 40 کالری انرژی است.

 

 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


فواید خوردنی های هفت سین برای بچه ها

خوراکی‌هایی همچون سیب، سیر، سنجد، سماق، سمنو و سرکه در سفره هفت سین به نوعی نمادهای خاصی از سلامتی هستند که مصرف منظم از هرکدام در رژیم غذایی می‌تواند در سلامتی بدن نقش موثری داشته باشد.

3

درمان دردهای واریس با 5 شیوه ساده

راه های زیادی برای درمان رگ های واریسی پا وجود دارد که ممکن است این روش ها تورم،خارش و یا درد در ناحیه پا ایجاد کنند از این رو برای بهبود رگ های واریسی پا روش های دیگری نیز وجود دارد که به راحتی می توان در منزل از آنها استفاده کرد.این روش های غیرتهاجمی برای درمان رگ های واریسی پا مفید است.

12

عید نوروز و کنترل وزن

نترسید! تعطیلات عید به این معنا نیست که ترازوی منزل شما بزرگترین دشمن شما شود.

4956

خوراکی‌هایی که حال صورتتان را خوب می‌کنند

شما همان چیزی هستید که میل می کنید درست غذا خوردن به حفظ یک زندگی سالم و در عین حال حفظ چهره ای سالم کمک می کند

439

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.