دانستنی هایی مهم پیرامون مکمل های بدنسازی

دانستنی هایی مهم پیرامون مکمل های بدنسازی


هر ماده مغذی که از راهی غیر از غذا به منظور تامین نیازهای بدن و جبران کمبودهای آن دریافت شود، مکمل محسوب می‌شود. در واقع مکمل‌ها مواد غذایی غلیظ‌شده‌ای از پروتئین‌ها، اسیدهای آمینه و کربوهیدرات‌ها هستند.
تشدید بیماری‌های زمینه ای
مصرف مکمل‌ها بدون هماهنگی با متخصص می‌تواند باعث تشدید بیماری‌های زمینه‌ای شود. ممکن است ورزشکاری بدون اطلاع از بیماری کلیه یا کبد خود نسبت به مصرف بالای پروتئین یا کربوهیدرات اقدام کند. این بی‌احتیاطی باعث تشدید بیماری و آسیب بیشتر به سایر ارگان‌های بدن می‌شود.

تجویز مکمل، چگونه؟
متخصصان معتقدند تجویز هر گونه مکمل باید براساس میزان سلامت فرد باشد و قبل از آن شرایط فرد باید مورد آزمایش‌های بالینی قرار گیرد تا میزان و مدت زمان مکمل تعیین شود.

مکمل‌هایی برای افراد خاص
ارائه مشاوره تغذیه در کنار برنامه ورزشی یکی از راهکارهای جذب مشتری در میان برخی باشگاه‌ها شده است. مشاوران مستقر در باشگاه‌ها حتما باید از میان پزشکان متخصص باشند و تنها در این صورت مراجعان به مشاوره آنها اعتماد کنند. بهترین مرجع برای مشاوره درباره مکمل‌ها متخصصان طب ورزشی یا تغذیه هستند. متخصصان معتقدند مصرف مکمل نیاز همه ورزشکاران نیست و تنها افرادی که تمرینات بسیار سنگین برای مسابقات تیم‌ملی یا المپیک انجام می‌دهند، نیازمند استفاده از مکمل هستند

مکمل‌ها، بعد از دوران ورزش
مصرف مکمل‌ها برای خیلی از وزرش‌ها توصیه می‌شود، اما افرادی که روزانه حدود 40 تا 50 دقیقه برای اغلب روزهای هفته ورزش می‌کنند، به مکمل نیاز ندارند. با وجود آن که ورزشکاران حرفه‌ای تحت نظر متخصصان اقدام به مصرف مکمل‌های غیردوپینگی می‌کنند، با این حال بعد از اتمام دوران ورزشی خود اغلب با اختلالات شدید متابولیکی مواجه می‌شوند.


با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


دودهای مفید برای بدن

از قدیم رسم بوده که برای گرفتاری از بلا، دوری از چشم خوردن، نابودی چشم حسود و … از دود استفاده می‌کردند و باید بگوییم دودهای مفید و خوب زیادی هستند که از آن‌ها استفاده می‌شود.

2595

عوارض قرص‌های ضد‌بارداری

یکی از ساده‌ترین کارها برای جلوگیری از حاملگی، مصرف قرص‌های ضد‎بارداری می‌باشد، که این دسته از قرص‌ها عوارض جانبی زیادی دارند.

1563

بدترین کفش‌ها برای آرتروز

اگر شما یکی از میلیون‌ها فردی هستید که با آرتروز زانو زندگی می‌کند، این را بدانید که انتخاب کفش یک تفاوت بزرگ در احساس شما نسبت به علائم این بیماری ایجاد می‌کند.

1354

پیشگیری از ابتلا به سرطان روده بزرگ با این مواد غذایی

با کمک گرفتن از برخی موادغذایی حاوی فولات می توانید مشکلات مختلف بدنتان را برطرف کنید و از ابتلا به سرطان در روده بزرگ در امان بمانید، برای پیشگیری از ابتلا به این عارضه خطرناک توصیه می‌کنیم از حبوبات بیشتری در وعده های غذایی‌تان کمک بگیرید.

1457

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.