اسفناج را نپزید!

اسفناج را نپزید!

تعدادی از محققان سوئدی روش‌های مختلف پختن اسفناج را امتحان کردند تا ببینند نحوه پخت چه تاثیری روی مواد مغذی آن می‌گذارد.
این محققان مقدار لوتئین(نوعی آنتی اکسیدان قوی) را هر بار اندازه گیری کردند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند بهترین روش برای دریافت مواد مغذی در اسفناج این است به صورت خام با لبنیات مصرف شود. آن‌ها می‌گویند به هیچ وجه نباید اسفناج را در معرض حرارت قرار داد
پختن سبزیجات برگ دار، آنتی اکسیدان‌های آن را از بین می‌برد. اما برعکس مخلوط کردن اسفناج خام با ماست یا شیر کمک می‌کند که لوتئین‌های آن در بدن به راحتی جذب شود
آبپز یا سرخ کردن اسفناج قطعا بیشتر لوتئین آن را از بین می‌برد. در صورتی که لوتئین فواید زیادی برای بدن دارد. این ماده احتمال حمله قلبی را کاهش می‌دهد و از بیماری‌های چشمی پیشگیری می‌کند. حتی به لوتئین لقب ویتامین چشم داده شده، چون از چشم در برابر صدمه‌های نور آفتاب جلوگیری می‌کند
همچنین لوتئین موجود در اسفناج از سرطان پستان، دیابت نوع ۲ و گرفتگی رگ‌های قلبی جلوگیری می‌کند. پس حتما یادتان باشد اسفناج بخورید. آن هم خام با سالاد یا لبنیات . :)

در صورتی که برخی افراد بخواهند حتما اسفناج را به صورت پخته مصرف کنند، بهتر است حداقل آن را در غذایی مانند سوپ و با حرارت ملایم بپزند

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


دودهای مفید برای بدن

از قدیم رسم بوده که برای گرفتاری از بلا، دوری از چشم خوردن، نابودی چشم حسود و … از دود استفاده می‌کردند و باید بگوییم دودهای مفید و خوب زیادی هستند که از آن‌ها استفاده می‌شود.

2092

عوارض قرص‌های ضد‌بارداری

یکی از ساده‌ترین کارها برای جلوگیری از حاملگی، مصرف قرص‌های ضد‎بارداری می‌باشد، که این دسته از قرص‌ها عوارض جانبی زیادی دارند.

1266

بدترین کفش‌ها برای آرتروز

اگر شما یکی از میلیون‌ها فردی هستید که با آرتروز زانو زندگی می‌کند، این را بدانید که انتخاب کفش یک تفاوت بزرگ در احساس شما نسبت به علائم این بیماری ایجاد می‌کند.

1047

پیشگیری از ابتلا به سرطان روده بزرگ با این مواد غذایی

با کمک گرفتن از برخی موادغذایی حاوی فولات می توانید مشکلات مختلف بدنتان را برطرف کنید و از ابتلا به سرطان در روده بزرگ در امان بمانید، برای پیشگیری از ابتلا به این عارضه خطرناک توصیه می‌کنیم از حبوبات بیشتری در وعده های غذایی‌تان کمک بگیرید.

1167

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.