امواج موبایل باعث سرطان سینه می شود .

امواج موبایل باعث سرطان سینه می شود .

ملاتونین، سرطان سینه و میدان‌های الکترومغناطیسی

یکی از مهم‌ترین عواقب قرار گرفتن در معرض میدان‌های الکترومغناطیسی مصنوعی، اختلال هورمونی است. غده صنوبری (پینه آل) به اندازه‌ی یک نخود است که در اعماق مرکز مغز واقع شده است. غده صنوبری، هورمون ملاتونین (هورمون خواب) را تولید می‌کند. ملاتونین ریتم شبانه‌روزی (ساعت) بدن را تنظیم می‌کند که بر چرخه‌ی خواب و بیداری بدن حکومت کرده و مخرب رادیکال‌های آزاد است، ضمنا به دی ان ای اجازه می دهد تقسیم سلولی کند.  ملاتونین نه تنها مانع ترشح استروژن می‌شود، بلکه به طور طبیعی از سرطان سینه جلوگیری می‌کند.

موسسه ملی مطالعات محیطی ژاپن نشان داده که امواج الکترومغناطیسی، سیستم پیغام‌دهی سلول‌ها و شبکه‌ی ارتباطات درونی آنها را که تعیین کننده واکنش سلول‌ها به محیطشان است، مختل می‌کنند. کشف این مکانیسم به توجیه این مسئله کمک کرده است که چرا کاهش ملاتونین در اثر امواج الکترومغناطیسی منجر به بروز انواعی از سرطان ها از جمله سرطان سینه، پوست و سرطان تخمدان می گردد. اگر شب‌ها نزدیک موبایل و یا تلفن بی سیم بخوابیم، مکررا در معرض امواج الکترومغناطیسی هستیم که می‌تواند تولید شبانه ملاتونین را کاهش دهد.

 سرطان سینه

خانم های جوانی که موبایل خود را نزدیک سینه شان نگه می‌دارند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند. دانشمندان در تحقیقات خود دریافتند امواج الکترومغناطیسی میزان هورمون استروژن را بالا برده و هورمون تستوسترون را کاهش می‌دهند. میدان‌های الکترومغناطیسی میزان آدرنالین را هم که هورمون جنگ و گریز است و از غدد فوق کلیوی ترشح می‌گردد، افزایش می‌دهند. موقع خواب، مودم را خاموش کنید و ابزار الکتریکی مثل موبایل را از خودتان دور کنید.

 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


حقایقی درباره تغذیه با خرمالو

خرمالو با بهره‌گیری از​مواد مغذی فیتو​‌فلاونوئید پلی‌فنولیک آنتی‌اکسیدان ترکیبات اسیدی ​برای ضد‌عفونی، ضدالتهابی و ضدهموراژیک(مانع خونریزی از عروق خونی کوچک) شناخته شده است.

410

فشارخونی ها از ماست غافل نشوند

پرفشاری خون عامل خطر عمده در سکته مغزی، سکته قلبی و ... است.مصرف ماست کم چرب موجب کاهش فشارخون می شود، در حقیقت پیروی از یک رژیم غذایی سالم به همراه فعالیت فیزیکی منظم، از ابتلا به بیماری های مزمن از جمله فشارخون بالا پیشگیری می کند.

1678

عوارض مصرف ماده‌ مخدر گل یا ماری جوانا

جوانان نمی دانند مصرف گل چه عوارضی مانند تغییر علایم بدنی و کندی حرکت و... را درپی دارد. عوارض بلند مدت مصرف گل نیز شامل نقص در سیستم بدنی، کاهش تمرکز، مشکلات تحصیلی و شغلی و کاهش سطح هوشیاری است.

12

آیا هضم آدامس سال ها طول می کشد ؟!!

آیا این باور شماست ؟؟ آدامس مانند سایر مواد غذایی در دهان حل نمی شود و در صورت بلعیده شدن معده نمی تواند آدامس را تجزیه کند

27

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.