امواج موبایل باعث سرطان سینه می شود .

امواج موبایل باعث سرطان سینه می شود .

ملاتونین، سرطان سینه و میدان‌های الکترومغناطیسی

یکی از مهم‌ترین عواقب قرار گرفتن در معرض میدان‌های الکترومغناطیسی مصنوعی، اختلال هورمونی است. غده صنوبری (پینه آل) به اندازه‌ی یک نخود است که در اعماق مرکز مغز واقع شده است. غده صنوبری، هورمون ملاتونین (هورمون خواب) را تولید می‌کند. ملاتونین ریتم شبانه‌روزی (ساعت) بدن را تنظیم می‌کند که بر چرخه‌ی خواب و بیداری بدن حکومت کرده و مخرب رادیکال‌های آزاد است، ضمنا به دی ان ای اجازه می دهد تقسیم سلولی کند.  ملاتونین نه تنها مانع ترشح استروژن می‌شود، بلکه به طور طبیعی از سرطان سینه جلوگیری می‌کند.

موسسه ملی مطالعات محیطی ژاپن نشان داده که امواج الکترومغناطیسی، سیستم پیغام‌دهی سلول‌ها و شبکه‌ی ارتباطات درونی آنها را که تعیین کننده واکنش سلول‌ها به محیطشان است، مختل می‌کنند. کشف این مکانیسم به توجیه این مسئله کمک کرده است که چرا کاهش ملاتونین در اثر امواج الکترومغناطیسی منجر به بروز انواعی از سرطان ها از جمله سرطان سینه، پوست و سرطان تخمدان می گردد. اگر شب‌ها نزدیک موبایل و یا تلفن بی سیم بخوابیم، مکررا در معرض امواج الکترومغناطیسی هستیم که می‌تواند تولید شبانه ملاتونین را کاهش دهد.

 سرطان سینه

خانم های جوانی که موبایل خود را نزدیک سینه شان نگه می‌دارند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند. دانشمندان در تحقیقات خود دریافتند امواج الکترومغناطیسی میزان هورمون استروژن را بالا برده و هورمون تستوسترون را کاهش می‌دهند. میدان‌های الکترومغناطیسی میزان آدرنالین را هم که هورمون جنگ و گریز است و از غدد فوق کلیوی ترشح می‌گردد، افزایش می‌دهند. موقع خواب، مودم را خاموش کنید و ابزار الکتریکی مثل موبایل را از خودتان دور کنید.

 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


آیا سرخ کردن ماهی فواید آن را میسوزاند؟

ماهی جزء لذیذترین غذا‌هاست و در منوی بین المللی هر کشوری چندین غذا با ماهی وجود دارد. ما ایرانی ها اکثر ماهی‌های موجود را یا کباب میکنیم یا سرخ. ماهی‌ها، مخصوصا ماهی‌های چرب‌تری مانند سالمون، ساردین، قزل‌آلا یا کیلکا، حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند.​

2339

مکیدن انگشت در سنین پایین و راه حل های موثر برای آن

عادت مکیدن انگشت (انگشت شست) در میان کودکان شایع بوده و در اغلب اوقات به عنوان عادت طبیعی تلقی شده که نباید نگران آن بود. کودکان غالبا در 2 سالگی یا در هنگام پیدایش و درآمدن دندان‌‌های دائمی این عادت را کنار می‌‌گذارند

409

مصرف بادام زمینی مؤثر در سلامت قلب

مصرف بادام زمینی از قلب محافظت کرده و ریسک ابتلا به بیماری عروق کرونر را کاهش می دهد. مصرف روزانه بادام زمینی فواید زیادی برای سلامت دارد که از آن جمله می‌توان به حفظ سلامت قلب تا تامین مواد مغذی فراوان برای بدن و کاهش ریسک بیماری عروق کرونر در جهت کنترل چاقی اشاره کرد.

470

با دردهای مفاصل حاصل از خانه تکانی چه کنیم؟

کسانی که دیسک گردن و دیسک کمر دارند نباید در هنگام خانه تکانی زیاد خم و راست شوند چون درد آنها بیشتر می شود و باعث شعله ور شدن بیماری آنها خواهد شد.

1229

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.