امواج موبایل باعث سرطان سینه می شود .

امواج موبایل باعث سرطان سینه می شود .

ملاتونین، سرطان سینه و میدان‌های الکترومغناطیسی

یکی از مهم‌ترین عواقب قرار گرفتن در معرض میدان‌های الکترومغناطیسی مصنوعی، اختلال هورمونی است. غده صنوبری (پینه آل) به اندازه‌ی یک نخود است که در اعماق مرکز مغز واقع شده است. غده صنوبری، هورمون ملاتونین (هورمون خواب) را تولید می‌کند. ملاتونین ریتم شبانه‌روزی (ساعت) بدن را تنظیم می‌کند که بر چرخه‌ی خواب و بیداری بدن حکومت کرده و مخرب رادیکال‌های آزاد است، ضمنا به دی ان ای اجازه می دهد تقسیم سلولی کند.  ملاتونین نه تنها مانع ترشح استروژن می‌شود، بلکه به طور طبیعی از سرطان سینه جلوگیری می‌کند.

موسسه ملی مطالعات محیطی ژاپن نشان داده که امواج الکترومغناطیسی، سیستم پیغام‌دهی سلول‌ها و شبکه‌ی ارتباطات درونی آنها را که تعیین کننده واکنش سلول‌ها به محیطشان است، مختل می‌کنند. کشف این مکانیسم به توجیه این مسئله کمک کرده است که چرا کاهش ملاتونین در اثر امواج الکترومغناطیسی منجر به بروز انواعی از سرطان ها از جمله سرطان سینه، پوست و سرطان تخمدان می گردد. اگر شب‌ها نزدیک موبایل و یا تلفن بی سیم بخوابیم، مکررا در معرض امواج الکترومغناطیسی هستیم که می‌تواند تولید شبانه ملاتونین را کاهش دهد.

 سرطان سینه

خانم های جوانی که موبایل خود را نزدیک سینه شان نگه می‌دارند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند. دانشمندان در تحقیقات خود دریافتند امواج الکترومغناطیسی میزان هورمون استروژن را بالا برده و هورمون تستوسترون را کاهش می‌دهند. میدان‌های الکترومغناطیسی میزان آدرنالین را هم که هورمون جنگ و گریز است و از غدد فوق کلیوی ترشح می‌گردد، افزایش می‌دهند. موقع خواب، مودم را خاموش کنید و ابزار الکتریکی مثل موبایل را از خودتان دور کنید.

 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


دودهای مفید برای بدن

از قدیم رسم بوده که برای گرفتاری از بلا، دوری از چشم خوردن، نابودی چشم حسود و … از دود استفاده می‌کردند و باید بگوییم دودهای مفید و خوب زیادی هستند که از آن‌ها استفاده می‌شود.

1828

عوارض قرص‌های ضد‌بارداری

یکی از ساده‌ترین کارها برای جلوگیری از حاملگی، مصرف قرص‌های ضد‎بارداری می‌باشد، که این دسته از قرص‌ها عوارض جانبی زیادی دارند.

1070

بدترین کفش‌ها برای آرتروز

اگر شما یکی از میلیون‌ها فردی هستید که با آرتروز زانو زندگی می‌کند، این را بدانید که انتخاب کفش یک تفاوت بزرگ در احساس شما نسبت به علائم این بیماری ایجاد می‌کند.

864

پیشگیری از ابتلا به سرطان روده بزرگ با این مواد غذایی

با کمک گرفتن از برخی موادغذایی حاوی فولات می توانید مشکلات مختلف بدنتان را برطرف کنید و از ابتلا به سرطان در روده بزرگ در امان بمانید، برای پیشگیری از ابتلا به این عارضه خطرناک توصیه می‌کنیم از حبوبات بیشتری در وعده های غذایی‌تان کمک بگیرید.

969

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.