اشتباهات رایج آرایش و مُد که شما را مسن‌تر نشان می‌دهد-قسمت سوم

اشتباهات رایج آرایش و مُد که شما را مسن‌تر نشان می‌دهد-قسمت سوم

اگر می‌خواهید ظاهر جوان‌تری داشته باشید سعی کنید از مش کردن یا سایه‌های چشم زرق و برق‌دار خوددداری کنید. این محصولات باعث می‌شود که خط و خطوط ریز و چین خوردگی‌های زیر چشم شما بیشتر به چشم بیاید.

در ادامه‌ی قسمت اولو دوم به چند اشتباه رایج در ارتباط با استفاده از لوازم آرایشی اشاره می‌کنیم و به ذکر توصیه‌های ضدسالخوردگی می‌پردازیم که با رعایت آنها ظاهری جوان‌تر و سرزنده‌تر خواهید داشت.


استفاده از رژگونه
استفاده زیاد از رژگونه همیشه هم گزینه‌ی بدی نیست، البته ممکن است به شما برچسب بانوی پیر بزنند. برای آنکه ظاهرتان درخشندگی طبیعی خود را داشته باشد، توصیه می‌شود که از کرم‌های برنزه کننده به محل رویش مو و امتداد فک خود مالیده و بعد کمی رژگونه کرمی روی آن و گونه‌هایتان بمالید.

استفاده بیش از حد از محصولات پر زرق و برق
اگر می‌خواهید ظاهر جوان‌تری داشته باشید سعی کنید از مش کردن یا سایه‌های چشم زرق و برق‌دار خوددداری کنید. این محصولات باعث می‌شود که خط و خطوط ریز و چین خوردگی‌های زیر چشم شما بیشتر به چشم بیاید. در عوض بهتر است از سایه‌ی مات برای پلک‌های خود استفاده کنید.

اگر از مرطوب کننده‌ی درست استفاده نکنید
پوست ما با بالا رفتن سن خشک‌تر می‌شود و کرم مرطوب کننده این میان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. متأسفانه بسیاری از مردم نوع مناسبی از آن را استفاده نمی‌کنند. بهتر است برای صورت خود از محصولات سبک و غیرجوش‌زا و بلافاصله بعد از شستشو یا دوش گرفتن استفاده کنید.


پوشیدن لباس‌هایی که متناسب با سن‌تان نیست
معمولا در جامعه انتظار داریم که لباس‌های خاص را به تن یک گروه سنی خاص ببینیم. اگر شما فردی پنجاه ساله هستید و مثل یک دختر 
۹ ساله یا ۱۹ ساله لباس می‌پوشید، مطمئن باشید که اوضاع چندان مطابق میلتان پیش نخواهد رفت، چرا که این لباس‌ها به جای جوان‌تر نشان دادن شما، سن‌تان را بالاتر خواهند برد.


سوء استفاده از چشم‌ها
پوست اطراف چشم‌های شما بسیار حساس است، از طرفی پوستی است که بسیاری از زنان بی‌رحمانه آن را آرایش می‌کنند. در واقع انواع کرم‌ها و مواد آرایشی را روی آن می‌مالند. این کار نه تنها باعث آسیب به پوست می‌شود، بلکه آن را قرمز و متورم هم می‌کند. سعی کنید همیشه در پایان روز آرایش خود را پاک کنید و برای این کار از یک تمیزکننده ملایم و یک حوله‌ی نرم استفاده کنید.


منبع: 
health

 

 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


ماده فوق العاده برای سفید کردن دندان در خانه

بیشتر غذاها دندان را لک نمی‌کنند، اما اگر به نوشیدن قهوه یا کشیدن سیگار عادت دارید نباید دور از انتظارتان باشد که به مرور زمان دندان‌هایتان تغییر رنگ بدهند. بهتر است هر سه ماه یک‌بار دندان‌هایتان را جرم‌گیری کنید و این راهکارهای خانگی را نیز به‌کار ببرید.

13

توانایی خیار در کلاژن سازی پوست

خیار تنها باعث خنکی بدن نمی شود، بلکه برای حفظ شادابی پوست و سلامت استخوان ها هم مفید است.خیار منبع غنی از ویتامین های C و K است که مصرف آن موجب تقویت استخوان ها می شود.

15

پتاسیم و کمک به کاهش سلولیت

محققان عنوان می کنند کمبود پتاسیم می تواند منجر به ضعف و خستگی، یبوست، تحریک پذیری، گرفتگی عضلات، گرفتگی عضلات شکمی، نفخ و فشارخون شود. در ادامه به فواید مصرف پتاسیم اشاره می شود.

34

در هنگام استفاده از لپ تاپ این موارد را رعایت کنید

اگر بعد از کار با کامپیوتر گردن درد و پشت درد به سراغ تان می آید، لازم است که نحوه ی نشستن خود و کار را با کامپیوتر را تغییر دهید. نشستن صحیح به شما کمک می کند از وارد شدن فشار به عضلات و مفاصل و آسیب های جسمانی جلوگیری کنید.

56

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.