اشتباهات رایج آرایش و مُد که شما را مسن‌تر نشان می‌دهد-قسمت سوم

اشتباهات رایج آرایش و مُد که شما را مسن‌تر نشان می‌دهد-قسمت سوم

اگر می‌خواهید ظاهر جوان‌تری داشته باشید سعی کنید از مش کردن یا سایه‌های چشم زرق و برق‌دار خوددداری کنید. این محصولات باعث می‌شود که خط و خطوط ریز و چین خوردگی‌های زیر چشم شما بیشتر به چشم بیاید.

در ادامه‌ی قسمت اولو دوم به چند اشتباه رایج در ارتباط با استفاده از لوازم آرایشی اشاره می‌کنیم و به ذکر توصیه‌های ضدسالخوردگی می‌پردازیم که با رعایت آنها ظاهری جوان‌تر و سرزنده‌تر خواهید داشت.


استفاده از رژگونه
استفاده زیاد از رژگونه همیشه هم گزینه‌ی بدی نیست، البته ممکن است به شما برچسب بانوی پیر بزنند. برای آنکه ظاهرتان درخشندگی طبیعی خود را داشته باشد، توصیه می‌شود که از کرم‌های برنزه کننده به محل رویش مو و امتداد فک خود مالیده و بعد کمی رژگونه کرمی روی آن و گونه‌هایتان بمالید.

استفاده بیش از حد از محصولات پر زرق و برق
اگر می‌خواهید ظاهر جوان‌تری داشته باشید سعی کنید از مش کردن یا سایه‌های چشم زرق و برق‌دار خوددداری کنید. این محصولات باعث می‌شود که خط و خطوط ریز و چین خوردگی‌های زیر چشم شما بیشتر به چشم بیاید. در عوض بهتر است از سایه‌ی مات برای پلک‌های خود استفاده کنید.

اگر از مرطوب کننده‌ی درست استفاده نکنید
پوست ما با بالا رفتن سن خشک‌تر می‌شود و کرم مرطوب کننده این میان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. متأسفانه بسیاری از مردم نوع مناسبی از آن را استفاده نمی‌کنند. بهتر است برای صورت خود از محصولات سبک و غیرجوش‌زا و بلافاصله بعد از شستشو یا دوش گرفتن استفاده کنید.


پوشیدن لباس‌هایی که متناسب با سن‌تان نیست
معمولا در جامعه انتظار داریم که لباس‌های خاص را به تن یک گروه سنی خاص ببینیم. اگر شما فردی پنجاه ساله هستید و مثل یک دختر 
۹ ساله یا ۱۹ ساله لباس می‌پوشید، مطمئن باشید که اوضاع چندان مطابق میلتان پیش نخواهد رفت، چرا که این لباس‌ها به جای جوان‌تر نشان دادن شما، سن‌تان را بالاتر خواهند برد.


سوء استفاده از چشم‌ها
پوست اطراف چشم‌های شما بسیار حساس است، از طرفی پوستی است که بسیاری از زنان بی‌رحمانه آن را آرایش می‌کنند. در واقع انواع کرم‌ها و مواد آرایشی را روی آن می‌مالند. این کار نه تنها باعث آسیب به پوست می‌شود، بلکه آن را قرمز و متورم هم می‌کند. سعی کنید همیشه در پایان روز آرایش خود را پاک کنید و برای این کار از یک تمیزکننده ملایم و یک حوله‌ی نرم استفاده کنید.


منبع: 
health

 

 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


نخوردن سحری موجب چاقی می‌شود

برخلاف تصور برخی افراد، روزه بدون سحری نه تنها موجب کاهش وزن نمی‌شود، بلکه به دلیل افت شدید قند خون در طی روز موجب می شود تا شخص روزه‌دار در زمان افطار تمایل بیشتری برای خوردن غذاهای شیرین و چرب پیدا کند و همین موضوع در نهایت منجر به اضافه وزن و چاقی می‌شود.

16

6 خوراکی انرژی زا برای روزه دارن

روزه گرفتن در تابستان که روزهای داغ و بلندی دارد خیلی هم ساده نیست و اگر در هنگام سحری مواد انرژی زا نخورید صد در صد بیمار خواهید شد. در این پست ما شما را با ۶ خوراکی معجزه گر آشنا میکنیم.

3950

6 هشدار جدی کمبود ویتامین ب 12 در زنان

توانایی بدن یک زن برای جذب ویتامین ب ۱۲ به تدریج و با افزایش سن، کاهش می یابد. محققان آمریکایی نشان می داده اند که ۴ درصد از زنان بین سنین ۴۰ تا ۶۰ سال از کمبود این ویتامین رنج می برند.

63

نکات کلیدی برای روزه داری در فصل گرما

ماه رمضان امسال نیز همانند چند ساله گذشته با فصول گرم سال (بهار و تابستان) مصادف شده و این امر به برکات این ماه افزوده و در روایات بسیار از آن تمجید شده است. این مطلب شامل توصیه‌هایی است برای گرفتن روزه در روزهای گرم سال به شما کمک خواهد کرد.

52

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.