اشتباهات رایج آرایش و مُد که شما را مسن‌تر نشان می‌دهد-قسمت دوم

اشتباهات رایج آرایش و مُد که شما را مسن‌تر نشان می‌دهد-قسمت دوم

لبی که رژ لب به خوبی رویش کشیده شده باشد می‌تواند بیشتر به چشم بیاید، اما رژی که خیلی تیره باشد (یا خیلی روشن) تنها باعث خنده‌ی دیگران می‌شود.

در ادامه‌ی قسمت اول به چند اشتباه رایج در ارتباط با استفاده از لوازم آرایشی اشاره می کنیم و به ذکر توصیه های ضدسالخوردگی می پردازیم که با رعایت آنها ظاهری جوان‌تر و سرزنده‌تر خواهید داشت.


برنزه کردن
دراز کشیدن زیر آفتاب و برنزه کردن می‌تواند به طور موقت، پوست براق و جوانی به شما بدهد، اما در واقعیت این کوتاه‌ترین مسیر به سمت سالخوردگی زودهنگام است. پرتوهای فرابنفش خورشید باعث تخریب سطوح سلولی پوست شده و فیبرهای کلاژن را که به پوست کمک می‌کنند تا انعطاف‌پذیری و شکل ظاهری خود را حفظ کنند از بین می‌برد. بنابراین باید سعی کنید که هر روز از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع استفاده کنید.


نادیده گرفتن دست‌ها و گردن
البته باید به خاطر داشته باشید که حتی اگر هر روز از کرم ضدآفتاب روی صورتتان استفاده کنید، این احتمال وجود دارد که سایر نقاط بدن خود را نادیده بگیرید. دست‌ها، گردن و سینه‌ی شما هم به طور روزانه در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند و اغلب زنان این بخش‌ها را فراموش می‌کنند. در حالی که همیشه در این مناطق، لکه‌های قهوه‌ای و چین و چروک‌های زیادی می‌بینیم. در کنار استفاده از ضدآفتاب مناسب، پیشنهاد می‌شود از یک مرطوب کننده هم استفاده کنید تا پوستتان را نرم و صاف کند.


پوشیدن لباس‌های خیلی تنگ یا خیلی گشاد
افراط در هر چیزی، چه خیلی تنگ و چه شل یا خیلی کوتاه یا خیلی بلند، می‌تواند دید منفی در دیگران ایجاد کند، خصوصا اگر با آن راحت نباشید یا وقتی آن را می‌پوشید نسبت به این مسئله آگاه باشید. مثلا اگر 
۸۰ ساله هستید و یک دامن کوتاه پلنگی پوشیده‌اید و احساسی عالی دارید، پس حتما همین‌طور خواهد بود. اما اگر آن را پوشیده‌اید تنها به این دلیل که این لباس می‌تواند شما را جوان‌تر کند، و این حقیقت را نزد خود انکار می‌کنید که با پوشیدن آن اندام‌هایتان بیرون می‌زند، پس بدانید که دیگران هم تنها همین جنبه را می‌بینند.


یک کمربند جدید
برای لباس‌های آزادتر که می‌تواند راحت باشد و در عین حال زیاد هم گشاد نباشد، سعی کنید از یک کمربند مناسب استفاده کنید. کمربندی انتخاب کنید که شما را کمی لاغرتر می‌کند یا کمربندی که رنگش با لباستان مغایر است تا کمرتان را باریک تر نشان دهد.


رژ لب تیره
لبی که رژ لب به خوبی رویش کشیده شده باشد می‌تواند بیشتر به چشم بیاید، اما رژی که خیلی تیره باشد (یا خیلی روشن) تنها باعث خنده‌ی دیگران می‌شود. سعی کنید رنگ رژ را کمی کم‌رنگ‌تر از رنگ سایه انتخاب کنید و در آخر از برق لب استفاده کنید تا ظاهر جوان‌تری داشته باشید. 


استفاده از کرم‌های آرایشی زیاد
راه حل پوشاندن خط و خطوط ریز پوستی این نیست که همیشه آن را با آرایش زیاد بپوشانید، در واقع اگر از کرم‌های آرایشی زیاد استفاده کنید ممکن است در این چروک‌ها نفوذ کرده و جزوی از آن شوند و بیشتر به چشم بیایند. باید سعی کنید کرم آرایشتان همرنگ پوستتان باشد که البته باید با بالا رفتن سن تغییر یابد.


منبع: 
health

 

 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


نخوردن سحری موجب چاقی می‌شود

برخلاف تصور برخی افراد، روزه بدون سحری نه تنها موجب کاهش وزن نمی‌شود، بلکه به دلیل افت شدید قند خون در طی روز موجب می شود تا شخص روزه‌دار در زمان افطار تمایل بیشتری برای خوردن غذاهای شیرین و چرب پیدا کند و همین موضوع در نهایت منجر به اضافه وزن و چاقی می‌شود.

16

6 خوراکی انرژی زا برای روزه دارن

روزه گرفتن در تابستان که روزهای داغ و بلندی دارد خیلی هم ساده نیست و اگر در هنگام سحری مواد انرژی زا نخورید صد در صد بیمار خواهید شد. در این پست ما شما را با ۶ خوراکی معجزه گر آشنا میکنیم.

3950

6 هشدار جدی کمبود ویتامین ب 12 در زنان

توانایی بدن یک زن برای جذب ویتامین ب ۱۲ به تدریج و با افزایش سن، کاهش می یابد. محققان آمریکایی نشان می داده اند که ۴ درصد از زنان بین سنین ۴۰ تا ۶۰ سال از کمبود این ویتامین رنج می برند.

63

نکات کلیدی برای روزه داری در فصل گرما

ماه رمضان امسال نیز همانند چند ساله گذشته با فصول گرم سال (بهار و تابستان) مصادف شده و این امر به برکات این ماه افزوده و در روایات بسیار از آن تمجید شده است. این مطلب شامل توصیه‌هایی است برای گرفتن روزه در روزهای گرم سال به شما کمک خواهد کرد.

52

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.