آب نارگیل، یک نوشیدنی طبیعی ورزشی!

آب نارگیل، یک نوشیدنی طبیعی ورزشی!

بیشتر ورزشکاران برای ریکاوری و هیدراتاسیون، به طور معمول از آب، نوشابه های ورزشی یا شیر کاکائو استفاده می کنند که به تازگی آب نارگیل نیز به همین منظور جای خود را در میان این نوشیدنی ها باز کرده است..


هر واحد از این نوشیدنی، شامل مقادیر بسیار زیادی پتاسیم در حدود 670 میلی گرم در هر 310 گرم که در مقایسه با سایر نوشیدنی های ورزشی به مقدار قابل توجهی افزون تر است اما سدیم کمتری حدود 160 میلی گرم دارد.
مصرف کنندگان این نوشابه، در صورتی که از آن دسته از افرادی باشند که به طور منظم و روزانه ورزش نمی کنند ممکن است با مشکلاتی از قبیل عدم کنترل وزن مواجه شوند. زیرا هر واحد این نوشیدنی حدود 60 کالری را شامل می شود که می تواند به سرعت جذب شود. با این وجود، آب نارگیل در مقایسه با سایر نوشیدنی های ورزشی کالری و شکر کمتری دارد و می تواند گزینه مناسب تری باشد.

 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


رنگ لب خبر می دهد از سِر درون!

اگر لب های شما صورتی، صاف و نرم هستند، جای نگرانی نیست و باید بدانید از سلامت خوبی برخوردار هستید. تنهای کاری که باید کنید نوشیدن آب کافی و مرطوب نگه داشتن لب هاست. اما اگر لب هایتان ترک خورده، خشک و پوسته پوسته، بی رنگ و غیره است، باید حواستان بیشتر به سلامتی تان باشد، چون امکان دارد این علائم نشان دهنده ی مشکلی در درون بدن تان باشد.

12

چرا نباید قوز کنیم ؟؟

وضعیت قرارگیری مناسب بدن به اندام‌های داخلی شکم این امکان را می‌دهد که بدون فشار اضافی که می‌تواند باعث اختلال درجریان طبیعی و عملکرد دستگاه گوارش شود، وضعیت طبیعی‌شان را به خود بگیرند.

14

خواص بی نظیر سنجد

سنجد سرشار از فیبر و منبع غنی از کلسیم است؛ برای همین خوردن آن به پیران و مادران شیرده توصیه می‌شود زیرا هم جلوی پوکی استخوان را می‌گیرد و هم دستگاه گوارش را تقویت می‌کند و هم سردردهای میگرنی را درمان می‌کند و هم نسیان و آلزایمر را کاهش می‌دهد و هم موجب تیزهوشی نوزاد شیر‌خوار می‌شود.

19

برنج پخته شب مانده را نخورید!!

برنج پخته‌شده یکی از بهترین گزینه‌ها برای رشد باکتری‌ها محسوب می‌شود که باید در زمان کوتاهی پس از پخت مصرف شود، در غیر این صورت باید برنج پخته‌شده را در یخچال نگهداری کرد زیرا محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها محسوب می‌شود.

48

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.