خواص ترب‌ سیاه

خواص ترب‌ سیاه

 

اثر فوق‌العاده مفید ترب‌سیاه برای معالجه بیماری‌های کلیوی و تصفیه کلیه توسط پزشکان سنتی جهان شناخته شده و شهرت زیادی برای حفظ سلامت روده‌ها دارد.

ترب، به علت داشتن ترکیبات گوگردی به عنوان ضدباکتری، ضدقارچ و ضدویروس عمل می‌کند و مانع از بروز عفونت‌های مجاری تنفسی و مجاری ادراری و باعث سم‌زدایی از کبد می‌شود و کلیه را فعال می‌کند همچنین باعث پودر شدن سنگ کلیه به ویژه سنگ‌های اگزالات کلسیم می‌شود.

دقت کنید ترب‌سیاه حتما بعد از غذا بخورید و از مصرف زیاد آن خودداری کنید چرا که مصرف زیاد، پرزهای روده را از بین می‌برد و به علت دیرهضم بودن نفاخ است و دارای ویتامین C و B است و در فصل پاییز و زمستان از سرماخوردگی و آنفلوانزا جلوگیری می‌کند.

روش مصرف: یک عدد ترب‌سیاه را از بالا به اندازه دو تا گردو گود کنید و مقداری عسل طبیعی داخل آن بریزید و از پائین جای ریشه آن سوراخ ریزی به وجود آورید و آن را بالای ظرفی قرار داده تا عسل و آب ترب ترکیب و خارج شود و از آن معجون روزی دو قاشق میل کنید به طوریکه با این کار مخاط برونشیت روان شده و سرفه‌ها درمان می‌شود.

 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


آیا سرخ کردن ماهی فواید آن را میسوزاند؟

ماهی جزء لذیذترین غذا‌هاست و در منوی بین المللی هر کشوری چندین غذا با ماهی وجود دارد. ما ایرانی ها اکثر ماهی‌های موجود را یا کباب میکنیم یا سرخ. ماهی‌ها، مخصوصا ماهی‌های چرب‌تری مانند سالمون، ساردین، قزل‌آلا یا کیلکا، حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند.​

2339

مکیدن انگشت در سنین پایین و راه حل های موثر برای آن

عادت مکیدن انگشت (انگشت شست) در میان کودکان شایع بوده و در اغلب اوقات به عنوان عادت طبیعی تلقی شده که نباید نگران آن بود. کودکان غالبا در 2 سالگی یا در هنگام پیدایش و درآمدن دندان‌‌های دائمی این عادت را کنار می‌‌گذارند

409

مصرف بادام زمینی مؤثر در سلامت قلب

مصرف بادام زمینی از قلب محافظت کرده و ریسک ابتلا به بیماری عروق کرونر را کاهش می دهد. مصرف روزانه بادام زمینی فواید زیادی برای سلامت دارد که از آن جمله می‌توان به حفظ سلامت قلب تا تامین مواد مغذی فراوان برای بدن و کاهش ریسک بیماری عروق کرونر در جهت کنترل چاقی اشاره کرد.

470

با دردهای مفاصل حاصل از خانه تکانی چه کنیم؟

کسانی که دیسک گردن و دیسک کمر دارند نباید در هنگام خانه تکانی زیاد خم و راست شوند چون درد آنها بیشتر می شود و باعث شعله ور شدن بیماری آنها خواهد شد.

1229

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.