خواص ترب‌ سیاه

خواص ترب‌ سیاه

 

اثر فوق‌العاده مفید ترب‌سیاه برای معالجه بیماری‌های کلیوی و تصفیه کلیه توسط پزشکان سنتی جهان شناخته شده و شهرت زیادی برای حفظ سلامت روده‌ها دارد.

ترب، به علت داشتن ترکیبات گوگردی به عنوان ضدباکتری، ضدقارچ و ضدویروس عمل می‌کند و مانع از بروز عفونت‌های مجاری تنفسی و مجاری ادراری و باعث سم‌زدایی از کبد می‌شود و کلیه را فعال می‌کند همچنین باعث پودر شدن سنگ کلیه به ویژه سنگ‌های اگزالات کلسیم می‌شود.

دقت کنید ترب‌سیاه حتما بعد از غذا بخورید و از مصرف زیاد آن خودداری کنید چرا که مصرف زیاد، پرزهای روده را از بین می‌برد و به علت دیرهضم بودن نفاخ است و دارای ویتامین C و B است و در فصل پاییز و زمستان از سرماخوردگی و آنفلوانزا جلوگیری می‌کند.

روش مصرف: یک عدد ترب‌سیاه را از بالا به اندازه دو تا گردو گود کنید و مقداری عسل طبیعی داخل آن بریزید و از پائین جای ریشه آن سوراخ ریزی به وجود آورید و آن را بالای ظرفی قرار داده تا عسل و آب ترب ترکیب و خارج شود و از آن معجون روزی دو قاشق میل کنید به طوریکه با این کار مخاط برونشیت روان شده و سرفه‌ها درمان می‌شود.

 

با اخبار سلامت دیجی دارو همراه باشید


دودهای مفید برای بدن

از قدیم رسم بوده که برای گرفتاری از بلا، دوری از چشم خوردن، نابودی چشم حسود و … از دود استفاده می‌کردند و باید بگوییم دودهای مفید و خوب زیادی هستند که از آن‌ها استفاده می‌شود.

2595

عوارض قرص‌های ضد‌بارداری

یکی از ساده‌ترین کارها برای جلوگیری از حاملگی، مصرف قرص‌های ضد‎بارداری می‌باشد، که این دسته از قرص‌ها عوارض جانبی زیادی دارند.

1563

بدترین کفش‌ها برای آرتروز

اگر شما یکی از میلیون‌ها فردی هستید که با آرتروز زانو زندگی می‌کند، این را بدانید که انتخاب کفش یک تفاوت بزرگ در احساس شما نسبت به علائم این بیماری ایجاد می‌کند.

1354

پیشگیری از ابتلا به سرطان روده بزرگ با این مواد غذایی

با کمک گرفتن از برخی موادغذایی حاوی فولات می توانید مشکلات مختلف بدنتان را برطرف کنید و از ابتلا به سرطان در روده بزرگ در امان بمانید، برای پیشگیری از ابتلا به این عارضه خطرناک توصیه می‌کنیم از حبوبات بیشتری در وعده های غذایی‌تان کمک بگیرید.

1457

با ما در ارتباط باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.